Onay Akbaş Kişisel Desen Sergisi 250 eserle Beşiktaş’ta

19.03.2022
A+
A-

Onay Akbaş’ın geçtiğimiz yıl Paris’te düzenlenen “Çizgi – Bir uçtan öbür uca – Traits, d’un bout a l’autre” adlı kişisel desen sergisi şimdi Beşiktaş’ta sanatseverlerin ilgisine sunuluyor. 

Onay Akbaş Kişisel Desen Sergisi 250 eserle ilk kez Beşiktaş’ta sanatseverlerle buluşuyor. Beşiktaş Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenecek olan sergi 30 Mart – 30 Nisan 2022 tarihleri arasında tarihi Hüsrev Kethüda Hamam’ında, sanatseverleri ağırlayacak.

2021 Eylül-Ekim aylarında Paris Galerie Heart’da düzenlenen, kapsamlı eskiz-desen çalışmalarının yer aldığı “Çizgi – Bir uçtan öbür uca – Traits, d’un bout a l’autre” adlı kişisel desen sergisi şimdi Beşiktaş’ta sanatseverlerin ilgisine sunuluyor. 

Ressam Onay Akbaş, sanatsal çalışmalarını 34 yıldır yaşadığı Paris’te sürdürüyor. Onay Akbaş, bu sergisinde 1984 – 2022 yılları arasında ürettiği eserlerinin, özenle saklanmış eskizlerini ve desenlerini bir araya getiriyor. Fikirden esere ulaşan yaratım sürecindeki serüveninin kapılarını aralayarak sanatseverleri eserlerinin “mutfağına” davet ediyor. 

Günümüzde, çeşitli koleksiyonlarda yer alan eserlerinin bir araya getirilmiş eskizleri sayesinde sanat severlerin ve koleksiyonerlerin de sanatçının, eserlerinin tamamıyla ilgili bütünleyici bir fikir sahibi olmalarını hedefleyen bu sergide; 250 eskiz ve desen sanatseverlerin beğenisine ve izlenimine sunuluyor.

Sergi Yeri: Hüsrev Kethüda Hamamı – Ortaköy, Muallim Naci caddesi no: 21/A – 34347 Beşiktaş/İstanbul

ETİKETLER:
Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.