Orhan Kemal Roman Armağanı değişikliği

Türk romancılığının kült yazarlarından Orhan Kemal anısına 50 yıldır düzenlenen Orhan Kemal Roman Armağanı için yeni bir adım atıldı.

Orhan Kemal Roman Armağanı değişikliği duyuruldu… Türk romancılığında büyük izler bırakan Orhan Kemal anısına düzenlenen Orhan Kemal Roman Armağanı’nda yeni bir adım atıldı. Daha önce Orhan Kemal ailesi tarafından düzenlenen etkinlik, 2021 yılından itibaren Everest Yayınları’nın katılımı ile düzenlenecek. 

Orhan Kemal Roman Armağanı 50. yılı olan 2021’den itibaren Orhan Kemal ailesi ve Everest Yayınları tarafından beraber düzenlenecek.

2021 Orhan Kemal Roman Armağanı başvurusu yapılacak eserin, yayınevleri tarafından 2020 yılında ilk kez yayınlanmış olması gerekiyor. 

En geç 10 Ocak 2021 tarihine kadar www.orhankemal.org ve www.everestyayinlari.com sitelerinde bulunan yönetmeliğe uygun şekilde başvuru yapılabilecek.

2021 yılı 50. Orhan Kemal Roman Armağanı’nın sahibi, 18 Mayıs 2021 tarihinde seçici kurulun toplantısında belirlenecek, kazanan yazara ödülü 2 Haziran 2021 tarihinde yapılacak olan Orhan Kemal’i anma gününde verilecek.

Orhan Kemal Roman Armağanı Seçiciler Kurulu’nda Nâzım K. Öğütçü, M. Nuri Gültekin, Çimen G. Erkol, Adnan Özyalçıner, Tahir Şilkan, Yıldız Ecevit ve Seray Şahiner yer alıyor. 

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Cağaloğlu’nda yayınevlerinin arasında büyüdü. Eski kitap, imzalı kitap koleksiyoneri. Osmanlıca eserler üzerinde araştırmalar yapıyor. Türk tarihi alanında okumalar yaparak ve paylaşımlarda bulunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.