Orhan Veli’nin kardeşi Füruzan Yolyapan vefat etti

25.11.2021
A+
A-

Türk şiirinin mihenk taşlarından Orhan Veli Kanık’ın kızkardeşi Füruzan Yolyapan vefat etti.

Orhan Veli’nin kardeşi Füruzan Yolyapan vefat etti. Türk şiirinin mihenk taşlarından Orhan Veli Kanık’ın en küçük kardeşi olan Füruzan Yolyapan, 97 yaşında hayatını kaybetti.

Türk şiirinde Garip akımının kurucusu olan Orhan Veli Kanık’ın en küçük kardeşi olan Füruzan Yolyapan vefat etti. 97 yaşında yaşamını yitiren Fürüzan Yolyapan bir süredir sağlık sorunları yaşıyordu.

Fürüzan Yolyapan’ın cenazesi

Füruzan Yolyapan’ın cenazesiyle ilgili açıklama yapıldı. Füruzan Yolyapan cenaze namazıyla ilgili yapılan açıklamaya göre, merhumenin cenaze namazı bugün 16.00’da Zincirlikuyu Camisi’nde kılınacak.

Füruzan Yolyapan’ın naaşı Aşiyan Mezarlığı’nda ağabeyi Orhan Veli’nin yanına defnedilecek.

Orhan Veli’nin “Fırfırım” diye hitap ettiği kız kardeşi Füruzan Yolyapan, ağabeyiyle ilgili anılarını gazeteci Seray Şahinler’e anlatmış, hayatı boyunca ağabeyine kardeşlikten öte yoldaşlık, dostluk, sırdaşlık ettiğini aktarmıştı.

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.