Oscar’da Ahlat Ağacı yok

Oscar aday adayları listesi açıklandı. “Yabancı dilde en iyi film” adayları listesinde Ahlat Ağacı yok. 91. OSCAR Ödülleri için aday adayları listesi İsveç Oscar Akademisi tarafından açıklandı. 

Oscar’da Ahlat Ağacı yok. Oscar aday adayları listesi açıklandı ama arasında Ahlat Ağacı yok. 91. OSCAR Ödülleri için aday adayları listesi İsveç Oscar Akademisi tarafından açıklandı.

Akademi, bu yıl ilk kez dokuz kategoride son eleme öncesi aday adaylarını açıkladı. Oscar adaylarının kesin listesi 22 Ocak 2018 tarihinde kamuoyuna açıklanacak.

Sinema dünyasının kalbi Oscar ödülleri için atarken, herkes pür dikkat bekliyor. Bu süreçte Oscar ödülleri için 9 dalda aday adayları listesi açıklandı.

En çok merak edilenler arasında elbette “yabancı dilde en iyi film” aday adayları listesi bulunuyordu. Bizi ilgilendiren bu listede Nuri Bilge Ceylan’ın Ahlat Ağacı adlı filminin olup olmayacağıydı. Açıklanan listede Ahlat Ağacı maalesef ki yok. Roma, Soğuk Savaş ve Shoplifters listeye giren filmler arasında.

Açıklanan “yabancı dilde en iyi film” aday adayı listesindeki filmler şunlar:

Birds of Passage (Kolombiya)
The Guilty (Danimarka)
Never Look Away (Almanya)
Shoplifters (Japonya)
Ayka (Kazakistan)
Capernaum (Lübnan)
Roma (Meksika)
Cold War (Polonya)
Burning (Güney Kore)

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.