Otuzundansonra rekor kırıyor

11.06.2018
A+
A-
Otuzundansonra rekor kırıyor

Sosyal medya danışmanı, instagram fenomeni Tuba Ezici’nin ilk kitabı ‘#otuzundansonra’, satış rekorları kırıyor. Instagramda eşi ya da sevgilileri tarafından aldatılan kadınların sesi haline gelen ve 450 binin üzerinde takipçisi olan Tuba Ezici’nin yaşanmış gerçek olayları hikayeleştirdiği ilk kitabı ‘#otuzundansonra’ , 3 ay içinde 30 bin sattı. D&R’larda en çok satanlar arasına giren kitabının aldatılan kadınların kısa öykülerinden oluştuğunu belirterek, şunları söyledi:

ŞİDDET GÖREN KADINLAR

“Kitabın ana teması , boşanamayan kadınlar aslında. Gerek instagramda gerekse kitabımda güçlerini fark etmelerini sağlamayı amaçlıyorum. Beni takip eden, kitabımı okuyan kadınlar, ‘sizden aldığım güçle sonunda mahkemeyi açtım, boşanıyorum’ diye mesajlar atıyor. Kadına şiddet toplumumuzun kanayan yarası. Eğitimli kadınlar en çok psikolojik şiddete maruz kalıyor. Sosyolojik olarak eğitimsiz ve mesleksiz kadınlar ise daha çok fiziksel şiddet görüyor. Bu nedenle eylül ayında piyasaya çıkması planlanan ikinci kitabımda bu kesimin öykülerini yazacağım.

Reklam
Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@yavuzrencberler.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.