Fuşya renkli akaryakıt istasyonu

14.06.2018
A+
A-

Akaryakıt istasyonları sıklıkla uğradığımız yerlerden. Eva Petrol, akaryakıt istasyonu kavramını farklı bir çizgiye taşıdı. İstasyonlarda özellikle renk ve kadın çalışanlar dikkat çekiyor.

Fuşya renkli akaryakıt istasyonu

Fuşya ve beyaz renklere boyanmış istasyonları, kadın yönetici ve kadın pompacıları ile sektöründe fark yaratan Eva Petrol, yollarda farklı duruyor. Adı Latincede Havva anlamına gelen Eva’nın Türkiye’de kadın eli değmiş ilk akaryakıt markası olmasında büyük rolü olan Eva Petrol Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Deniz Türkeri  7/24 Sanat’a şöyle konuştu:

“Hedeflerimizi, kadın istihdamını arttırmak, kadın eli değmiş bir enerji sektörü markası yaratmaktı. İstasyonlarımız bir sanat galerisi gibi farlı bir renge boyamakla işe başladık. Bu amaçla yola çıktık. Geri dönüşler beklediğimizden de harika oldu. Kurumsal renklerimizin fuşya ve beyaz olması ve akaryakıt istasyonlarımız bu renkler boyanması sürücülerin dikkatini çekti. Sürücüler İstasyona geldiklerinde ayrıca kadın çalışanları görünce de çok şaşırıyorlar. ‘Bizlere tablo gibi istasyon yapmışsınız’ diyorlar. Yapılan geri bildirimlerde kadın çalışanların daha da artması gerektiğini vurguluyorlar. Bizden akaryakıt alan kadınlar da ’EVA’ya geldik,  diva gibi hizmet aldık‘ diye espriler üretiyor. Bu arada istasyonlarımıza gelen erkek sürücüler bu sektöre de kadın elinin değmesinden oldukça memnun olduklarını söylüyor. Şüphesiz kadın ve erkeği ayırmıyoruz. Ancak üzerine basarak söylemek isterim ki, kadınlara pozitif ayrımcılık yapıyoruz. Akaryakıt istasyonlarında kadınların daha rahat edebileceği, huzurlu bir mola ortamı yaratmak için de ayrıca çalışıyoruz. Kadın-erkek tüm araç kullanıcılarına uygun fiyatlar ile kaliteli akaryakıt hizmetini butik ve niş konsept istasyonları ile sunmayı prensip edindik.

‘Akaryakıta kadın eli değerse’ gibi sloganımız var.

Moda, artık tüm dünyanın konuştuğu ve benimsediği, “eskimeyen, yenilenen, yeni kalan” anlamında bir kelime. Biz de akaryakıtın geçmeyen bir modası olduğuna inanıyoruz ve bunu tüm müşterilerimize yakıştırıyoruz. “Kadın eli değerse” sloganımız ise markamızın kadınların gücünü, sevgisini ve güzelliğini alarak yola çıktığının bir göstergesi. Bildiğimiz gibi kadın güzellik demek, kadın zariflik demek, kadın evin direği demek, kadın sevgi demek, kadın tasarruf demek, kadın anne demek. Kadın eli değerse sloganımız ise tam da bu noktadan çıktı.  Çalışanlarımızın çoğunluğunu kadınların oluşturmasını istiyoruz. Bu konuda gece gündüz demeden çalışıyor, güçlerimizi birleştiriyoruz. Çalışanların en az yüzde 50’sinin kadın çalışan olması ilk hedeflerimiz arasında. Kadınlar tüm sektörlerde tahmin edilenden daha da başarılı ve bizler de üzerimize düşen görevi yerine getirerek kadınlara daha çok çalışma ortamı sağlıyoruz.

VALEMİZ DE VAR SPA’MIZ DA

İstasyonlarımız kadı eli değdi. Kadın pompacılarımızın yanı sıra vale hizmetimiz var. Bu ne demek derseniz? İstasyona gelenler araçlarını görevli valelere verebiliyor, bu arada istasyonda alışveriş yapıp tuvaletleri kullanıp rahatça vakit geçirebiliyorsunuz demek oluyor. Ayrıca araç yıkama ve bakım bölümüne de “Eva SPA”  adını verdik.  Bu da çok ilgi görüyor.

Editör: Serdar Tunatürk

Reklam
Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@yavuzrencberler.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.