Öykü sevenlere Dostlar Apartmanı

Özge Burçak Öztürk Güven’in ilk öykü kitabı Dostlar Apartmanı raflarda yerini aldı.

Öykü sevenlere Dostlar Apartmanı

Özge Burçak Öztürk Güven’in Klaros Yayınevi’nden çıkan ‘Dostlar Apartmanı’ adlı öykü kitabı raflardaki yerini aldı. Özge Burçak Öztürk Güven’in ilk öykü kitabı Dostlar Apartmanı Klaros Yayınları’ndan çıktı. 

Özge Burçak Öztürk Güven, ‘Dostlar Apartmanı’ isimli öykü kitabı ile edebiyat dünyasındaki yerini aldı. Yeraltı Edebiyatı türünde yazılmış 24 adet hikâyeyi okurların beğenisine sunan Güven’in kitabı ekim ayı itibarıyla kitapçılarda satışa sunuluyor. Güven, Klaros Yayınları tarafından basılan ilk kitabı ‘Dostlar Apartmanı’ndaki öyküleriyle okuru, insan psikolojisinin gizli kalmış yanlarıyla yüzleştirerek, zengin bir kişilik çözümlemesi olanağı sunuyor.

Dostlar Apartmanı tanıtımından 

“Ertesi sabah, popomun arkasında bir kaşıntıyla uyandım. Dokunduğumda, kuyruk sokumumun başladığı yerde hafif bir çıkıntı geldi elime. Çıkıntıdan aşağıya doğru, ince uzun tüylü bir kuyruk sarkıyordu. Sıçrayarak dört ayak üzerine doğruldum. Göğüslerim kaval kemiğime uzanıyordu. Vücudumun her yeri tüyle kaplanmış, benek benekti. Ellerim ve ayaklarımda siyah toynaklar, üzerlerinde aylardır silmediğim aşınmış kırmızı ojeler. Başucumdaki kaleme uzanıp dişlerimin arasına soktum. Cep telefonumu açıp annemi aradım. Uzun uzun çaldı. 

“Alo,” dedi annem uykudan yeni uyanmış sesiyle. 

Tam karşılık verecekken, ağzımdan, “Möö,” sesi çıktı. Yere atladım. 

Karşıdaki kıyafet dolabının içi bomboştu. Dolabın kapı aralığına sıkışmış eski bir kravat gördüm. Kravata baka baka geviş getirdim…”

Yazar Hakkında:

Özge Burçak Öztürk Güven, 1978 yılında Ankara’da doğdu. Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Uzun yıllar kurumsal şirketlerde çalıştı. Çeşitli yayın evlerinde editör ve halkla ilişkiler sorumlusu olarak görev aldı. Güven, evli ve bir kız çocuğu annesidir.

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.