Oyunculuk eğitimi için CAS Konservatuvar ücretsiz

Tiyatroya ve oyunculuğa sevdalı gençler için ücretsiz eğitim fırsatı… CAS Konservatuvar, yetenekli gençlere 3 yıl ücretsiz oyunculuk eğitimi veriyor. Başvuru için son tarih 20 Eylül 2019.

Oyunculuk eğitimi için CAS Konservatuvar ücretsiz

Oyunculuk eğitimi için CAS Konservatuvar yetenek sınavı ile öğrenci alıyor. İstanbul Cihangir’de bulunan Cas Konservatuvar, ücretsiz oyunculuk eğitimi veriyor. Yeni öğrenciler için yetenek sınavı Eylül ayında yapılacak.

Cihangir Atölye Sahnesi (CAS) 2017 yılında Arzu Gamze Kılınç ve Muhammet Uzuner tarafından kuruldu. Tiyatro ve oyunculuk okulu olarak kültür sanat hayatına büyük değerler üreten CAS, bünyesinde hem tiyatro hem atölye hem de konservatuvarı içinde barındırıyor.

CAS Konservatuvar’da eğitim tamamen ücretsiz. Hiçbir aşamasında öğrenciden herhangi bir ücret talep edilmiyor.

Yetenek sınavı başvuruları için son tarih 20 Eylül 2019 olarak bildirildi.

CAS Konservatuar’dan verilen bilgilere göre sınav 23-26 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılacak. En az lise ve dengi okullardan mezun olanlar, 30 yaşın altında olmak kaydıyla başvurabilecek. Yetenek sınavında başarılı olanlar 3 yıl boyunca eğitim görecek.

İlk mezunlarını verecek

Verilen bilgilere göre, 2017 yılındaki ilk yetenek sınavına 230 kişi başvurdu. 14 kişi konservatuvara tam burslu olarak kabul edildi. CAS Konservatuvar’ın ilk öğrencileri bu yıl 3. sınıfta ve mezun olacaklar.

Muhammet Uzuner, “Hem yetenekli ve meslek tutkusuna sahip olup eğitim imkanı bulamayan gençlere olanak tanıyabilmek  hem de oyunculuk mesleğinin hak ettiği disiplin, eğitim, yetenek ve yaratıcılık çerçevesinde sürdürebilmesine katkıda bulunabilmek amacıyla  yola çıktık. Konservatuvarımız tamamen kurucuları tarafından finanse edilmekte, mesleğe aşık, gönüllü ve idealist eğitmenlerimizce de desteklenmektedir. Bunun dışında hiçbir kurum ya da kuruluştan destek almamaktadır” diyor.

CAS Konservatuvar’da Arzu Gamze Kılınç ve Muhammet Uzuner’in yanı sıra Ali Seçkiner Alıcı, Burak Tamdoğan, Esra Kızıldoğan, Hicran Akın, Kıvanç Kılınç, Oya Yağcı, Selim Bayraktar, Serpil Göral ve Süreyya Karacabey eğitim veriyor.

Oyunculuk, Sahne Bilgisi, Oyun Çalışma, Şan, Dans, Metin İnceleme, Tiyatro Tarihi ve Teorisi, Doğaçlama, Hareket, Kamera Oyunculuğu ve Ses-Nefes-Diksiyon dersleri eğitim programında yer alıyor. Oyun Çalışma dersi kapsamında çalışılan oyunlar seyirci karşısına çıkıyor.

Cihangir’de bulunan CAS Konservatuvar’a başvurular başladı.

Oyunculuk mesleğini, kendini ve dünyayı anlama aracı olarak gören CAS, eğitim modeli olarak usta-çırak ilişkisini esas alıyor. Kendi potansiyelini özgürce gerçekleştirebilecek özgün oyuncular yetiştirmeyi hedefleyen CAS, oyunculuğu meslek edinmek isteyen adayları yetenek sınavına davet ediyor.

Başvuru için son tarih: 20 Eylül 2019

Yetenek Sınavı: 23-24-25-26 Eylül 2019

Bilgi: 0532 234 27 81 .    www.cihangiratolyesahnesi.com

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.