Naim Süleymanoğlu film müziği

25.08.2019
A+
A-

Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu filminde Fazıl Say’ın ‘İnsan İnsan’ adlı eseri kullanıldı. Dünyanın en güçlü sporcusu olarak anılan Naim Süleymanoğlu’nun Türkiye’ye kaçırılış öyküsü sinemaya geliyor.

Naim Süleymanoğlu film müziği

Naim Süleymanoğlu film müziği sinema severlerin ilgisini çekiyor. Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu film müziği olarak bir sahnede dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say’ın ‘İnsan İnsan’ adlı eseri kullanıldı. Filmin ikinci tanıtım fragmanında Naim Süleymanoğlu’nun Bulgaristan’tan kaçış öyküsünün uçaktaki bölümü seyirciyle paylaşıldı.

Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu filminin çalışmaları devam ediyor. Dünyanın en iyi sporcusu unvanına sahip, dünya ve olimpiyat şampiyonu Naim Süleymanoğlu’nun maceralı hayat öyküsü beyaz perdeye geliyor. 

Çok genç yaşta Bulgaristan’dan Türkiye’ye iltica etmeye karar veren Naim Süleymanoğlu’nun macera dolu kaçırılma öyküsü sinemaya geliyor. 

Todor Jivkov döneminde Bulgaristan’da Türkler’e yönelik artan baskı ve zulüm, asimilasyon politikalarına karşı Naim Süleymanoğlu adeta bir isyan bayrağını dalgalandırıyor. 

Naim Süleymanoğlu ve Fazıl Say 

Naim Süleymanoğlu, yıllarca Bulgaristan milli forması ile halter podyumlarında şampiyonluklar kazanmıştı. Yeni Bulgaristan forması ile Avustralya’nın Melbourne şehrinde yarışmadaydı.

Ancak Türkiye Cumhuriyeti devletinin girişimi ile başlayan özgürlük yolculuğu Londra üzerinden Ankara’da sonlanıyor. Naim Süleymanoğlu’nun Türk jetlerinin koruması altında özel uçakla kaçırılmasının hikayesi izleyiciye heyecanlı anlar yaşatacak. 

Bu nefes nefese yolculuk, Süleymanoğlu’nun hayatını beyazperdeye aktaran “Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu” filminin son teaser’ının konusu oldu.

Yayınlanan görüntülerin en özel sürprizi ise anavatanına ve özgürlüğe uçan sporcuya eşlik eden filo komutanın adıyla, iki yıl önce Trabzon’da şehit edilen Eren Bülbül’ün anılması.

Dijital Sanatlar Yapımevi’nin bu yıl çekimlerine başladığı ilk proje olan “Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu” filminden yeni teaser yayınlandı.

Sayısız dünya rekoru ve şampiyonluklarının yanında üst üste üç olimpiyatta altın madalya kazanarak imkansızı başaran unutulmaz sporcu, ay yıldızlı formasıyla bayrağı her zaman en yukarıya taşıdı.

Eren Bülbül de filmde 

Halterde gerçekleştirdiği mucize kaldırışların sadece bir istatistik ya da madalya olarak kalmasına izin vermeyen Naim Süleymanoğlu, canını hiçe sayıp çok değerli bir adım attı.

Bulgaristan’daki soydaşlarımızın yaşadığı haksızlıkları tüm dünyaya duyurmak için ailesi, sevdikleri ve ona sunulan tüm imkanları geride bırakarak anavatana iltica etti. Verdiği özgürlük mücadelesiyle sadece spor tarihinin değil milyonlarca soydaşımızın ve Türk halkının gönüllerinin de şampiyonu oldu.

Naim Süleymanoğlu’nun başarılar ve mücadeleyle geçen hayatından satır başlarını izleyiciyle buluşturmaya hazırlanan “Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu” filminin yeni teaser’ında özel bir sürpriz de izleyicileri karşılıyor. İki yıl önce, içinde bulunduğumuz ayda şehit olan Eren Bülbül’ün ismi, anavatana tehlikeli yolculuğunda Naim Süleymanoğlu’na eşlik eden filo komutanının ismi olarak geçiyor. Ünlü piyanist Fazıl Say’ın bestelediği “İnsan İnsan” şarkısı da bu etkileyici anlara eşlik ediyor.

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Atahan dedi ki:

    Aradığım şarkıyı burada buldum insan insan