Ozan Güven Don Kişot oldu tiyatro sahnesine geldi

04.12.2018
A+
A-

Cervantes’in ünlü oyunu ve karakteri Don Kişot farklı bir yorumla tiyatro sahnesinde yerini alıyor. Haberi sizlerle paylaşmamızdaki en önemli unsur ise Ozan Güven’in bu oyunda Don Kişot rolünü canlandırması ve 14 yıl aradan sonra tiyatro sahnesine geri dönmesi.

Ozan Güven Don Kişot oldu tiyatro sahnesine geldi

Ozan Güven Don Kişot rolü ile 14 yıl aradan sonra tiyatro sahnesinden seyirciyi selamlıyor. Uzun senelerdiri sinema filmleri, televizyon dizileri ve reklamlarda izlediğimiz Ozan Güven, ‘Don Kişot’um Ben’ adlı oyunla tiyatro sahnelerine dönüyor. 

Don Kişot’um Ben adlı oyun Baba Sahne prodüksiyonu ile sahneleniyor. Ozan Güven’in rol arkadaşı Günay Karacaoğlu. 

Don Kişot’um Ben oynunda rol alan diğer oyuncular ise Nazlı Tosunoğlu, Ömür Arpacı, Serhan Ernak, Nur Erkul, Dilşad Bozyiğit, Diren Polatoğlu, Enis Aybar, İbrahim Aladağ, Tuğba Eskicioğlu ve Kamran Velicanov. 

Ozan Güven Don Kişot rolü ile Günay Karacaoğlu ise Sancho Panza rolü ile sahnede.

Ozan Güven, oyunda Don Kişot’u canlandıracak. 

Günay Karacaoğlu ise ‘Sancho Panza’yı oynayacak. 

‘Don Kişot’um Ben’ Cervantes’in ünlü klasiğinden farklı bir yorumla sahnelenecek. ‘Don Kişot’ ile ‘Sancho Panza’ ile maceradan maceraya koşacak. 

Don Kişot, Mihail Bulgakov’un, dönemini yakalayan uyarlaması olarak sahneye geliyor. Oyunun yönetmeni Emrah Eren. 

Don Kişot’um Ben için gala gösterimi yapıldı. Gala gösterimine pek çok ünlü isim de katıldı. 

Bu arada Baba Sahne’nin geçtiğimiz yıl açılmıştı. 17 milyon TL harcanarak kurulan Baba Sahne’nin sahibi ise Şevket Çoruh. Baba Sahne ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz kırmızı renkli bu kelimeleri tıklayabilirsiniz. 

Don Kişot’um Ben oyunun provalarından görüntülerle hazırlanan videoyu Ozan Güven youtube hesabından paylaştı. Dilerseniz bir göz atın.

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.