Serra Yılmaz kara çarşafa girdi

04.12.2018
A+
A-

İtalya’da yaşayan sinema oyuncusu Serra Yılmaz, kara çarşafa büründü. İtalyan yapımı filmde rol alan Serra Yılmaz, filmde Müslüman bir kayınvalideyi canlandırıyor.

Serra Yılmaz kara çarşafa girdi. İtalya’da bu hafta vizyona girecek olan “La prima pietra” adlı filmde rol alan Serra Yılmaz, Müslüman kayınvalide rolü için kara çarşaf giydi. 

‘La prima pietra’ filminde, Ferzan Özpetek’in filmi ‘Kemerlerinizi Bağlayın’da rol alan Kasia Smutniak ile Iaia Forte, Corrado Guzzanti, Valerio Aprea da oynadı. 

Hayatının büyüm bölümünü İtalya’da geçiren Serra Yılmaz, Ferzan Özpetek filmleri ile ülkede sevilen oyuncular arasında yerini aldı. Serra Yılmaz şimdi bir İtalyan yapımıyla beyaz perdeden seyirciyi selamlayacak. 

Filmin yönetmenliğini Rolando Ravello yaptı. Filmde Serra Yılmaz, Kasia Smutniak’ın Müslüman kayınvalidesi rolünü oynuyor. Filmin fragmanını aşağıda izleyebilirsiniz. 

“La prima pietra” filminin konusu

Okul bahçesinde başlayan küçük bir olay komik bir şekilde hızla büyür. Okulun bahçesinde oynayan çocuk, okulun hademesini biraz inciterek taş atar. Taş pencereyi kırar. Müslümün çocuk, okul müdürünün odasına çağırılır. Olaylar gelişir. Müdür, öğretmen, kapıcı ve eşinin de dahil olduğu bir tartışma başlar. Çocuğun annesi, kayınvalidesiyle (Serra Yılmaz) birlikte okula gelir.

 

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.