Özdemir Asaf 100 Yaşında

25.03.2024
A+
A-

Özdemir Asaf’ın 100. Yaşı “Yalnızlık Paylaşılmaz” adlı performansla anılacak. 27 Mart Çarşamba günü şairler yalnızlık üzerine yazdıkları şiirlerini okuyacak.

Özdemir Asaf 100 yaşında. Şair Özdemir Asaf’ın 100. Yaşı dolayısıyla Maçka Sanat Galerisi ve Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık işbirliğiyle “Yalnızlık Paylaşılmaz” adlı performans düzenlenecek. 

“Yalnızlık Paylaşılmaz” adlı performansta 27 Mart Çarşamba günü 20:00’de şairler yalnızlık üzerine yazdıkları şiirlerini okuyacaklar. 

Maçka Sanat Galerisi’nde yer alan “Yalnızlık Paylaşılmaz” sergisi kapsamında düzenlenen performansta Lale Müldür, Pelin Batu, Gül Abus Semerci, Can Bonomo, Dündar Hızal şiirlerini okuyacak.

Baba Zula ve ZeN gruplarının üyesi Murat Ertel doğaçlama müzik yaparak şairlere eşlik edecek. Ertel ayrıca Özdemir Asaf’ın kendi sesinden aktarılacak bir şiirini de müziğiyle yorumlayacak.

Sahne yönetmenliğini Volkan Sarıöz’ün yaptığı performans, Maçka Sanat Galerisi ile Özdemir Asaf’ın bütün eserlerini yayımlayan Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık işbirliği ve OT dergisinin desteğiyle düzenleniyor.

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.