Pandemide evden çıkmadı kuş ressamı oldu

“İstanbul ressamı” olarak tanınan Nur Ulubil, pandeminin etkisiyle “Kuş ressamı” oldu.

Önceki gün açılan ArtContact İstanbul Çağdaş Sanat Fuarı’na katılan ressam Nur Ulubil, bu tür sanatsal etkinliklerin artık eski ivmesine kavuşmasının zamanı geldiği söyledi.

Resimlerinde genel olarak İstanbul’un sokaklarını, gemilerini, boğazı, kısaca yaşamı tuvallerine aktaran Nur Ulubil, sanat camiasında “İstanbul Ressamı” olarak biliyor. Ancak pandemi nedeniyle yeni resimler yapmak için İstanbul’u yeterince gezemediğini belirten sanatçı, şimdi tarz değiştirdi. “Kuş Ressamı” oldu.

Nur Ulubil, bunun nedeni de şöyle açıklıyor: “Pandemi etkisi ile herkes evlerine çekildiğinde biz sanatçılarda atölyelere kapandık. Durmadık çalıştık. Bu yasaklar bana özgür günleri hatırlattı. Kuşlar gibi özgürlüğü özledim. Bu nedenle de pandemi süresince kuş resimleri çalıştım. Bir süre daha kuş ve kuşları çizeceğim.”

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.