Pastel sanatı sergisi Cemal Reşit Rey’de

Uluslararası Pastel Sanatı Sergisi sanat severleri ağırlıyor. Pastel boya çalışmalarının yer aldığı sergi Cemal Reşit Rey Konser Salonu fuaye alanında düzenleniyor.

Pastel sanatı sergisi Cemal Reşit Rey’de

Pastel sanatı sergisi Cemal Reşit Rey Konser Salonu fuaye alanında açılıyor. Serginin çıkış noktasında “Çin’de 2018 Türkiye Turizm Yılı” başlığı yer alıyor. 

Bu kapsamda düzenlenen etkinlikler, İstanbul’a taşınıyor. Uluslararası Pastel Sanatı Sergisi’nde Çin’in önemli 10 sanatçısının pastel resimleri yer alıyor. 

Sergi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür Daire Başkanlığı ve Tüm Çinliler Dayanışma Derneği işbirliğiyle açılıyor. Sergide, Çinli sanatçıların tablolarının yanı sıra, farklı ülkelerden pastel sanatıyla resim üretenler de yer alıyor.

Uluslararası Pastel Sanatı Sergisi’nde Rusya’dan Olga Abramova, İspanya’dan Vicente Romero Redondo ve Azeri sanatçı Javad Soleimanpour da eserleri ile yer alacaklar. Sergide toplamda, 16 sanatçıya ait 70 eser bulunuyor. 

Uluslararası Pastel Sanatı Sergisi yarın (25 Kasım 2018 Pazar) saat 14.00’de gerçekleşecek. Açılışta pastel sanatçıları hazır bulunacaklar. Ancak açılışa renk katacak bir de etkinlik düzenleniyor. “Geleneksel Çin Kıyafetleri Gösterisi” ile sergiye farklı bir renk katılacak.

Açılış etkinliğinin ardından sanatseverler ressamlarla tanışma ve sohbet etme olanağı da bulabilecekler.

Sergi, 30 Kasım 2018 tarihine dek  Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nun fuaye alanında ziyarete açık olacak.

 

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.