Rembrandt’ın parmak izi 42 milyon TL

24.11.2018
A+
A-

Hollandalı ünlü ressam Rembrandt’ın, üzerinde parmak izleri bulunan 400 yıllık tablosu satışa çıkıyor. Tabloyu kıymetlendiren üzerindeki parmak izleri.

Hollandalı ressam Rembrandt’ın parmak izi bulunan tablosu 42 milyon TL’ye (7.8 milyon Dolar) alıcı bulması bekleniyor. Ünlü ressam Rembrandt, Hz. İsa’yı resmetti. Genç Bir Adam Başı (Study of the Head and Clasped Hands of a Young Man as Christ in Prayer) adlı tablosunda ressamın parmak izine rastlanıldı. 

Rembrandt’ın Hz. İsa’yı resmettiği Genç Bir Adamın Başı adlı tablosu Londra’da müzayedede satışa çıkacak. Ünlü sanat müzayede şirketi Sotheby’s tarafından 60 yıl sonra satışa ilk kez konulan tablonun 7.8 milyon Dolar’a alıcı bulması bekleniyor. 

Tabloya değer katan sanatsal bakış değil, Rembrandt’ın parmak izi. Tablonun üretimi sırasında ünlü ressam Rembrandt’ın boya henüz kuramadan dokunması sonucu parmak izinin kaldığı düşünülüyor. 

Ünlü ressam Rembrandt’ın parmak izinin çıktığı tablosu rekor fiyatla satışta

Sanat tarihinde önemli bir isim olan Hollandalı ressam Rembrandt’ın, üzerinde parmak izleri bulunan tablosu 400 yıllık bir geçmişe sahip. Ünlü ressamın, henüz kurumadan tabloyu eline almasıyla tuvalde parmak izinin kaldığı düşünülüyor. 

Sotheby’s yüksek bir rakamla alıcı çıkmasını bekliyor. Bakalım Genç Bir Adam Başı 7.8 milyon Dolar’a satılabilecek mi? 

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.