Picasso ve Aşçısı romanını okuyan Picasso’yu sevmeyebilir

11.01.2022
A+
A-

Picasso ve Aşçısı romanı dördüncü baskısını yaptı. Okurlar arasında kitapla ilgili tartışma başladı. Romanı okuyan bir okur “Kitabı okuduktan sonra Picasso’yu belki o kadar da sevmezsiniz” yorumunda bulundu.

Picasso ve Aşçısı romanını okuduktan sonra kimi okurlar Picasso’ya antipati duymaya başladı. Altın Kitaplar etiketiyle 2018 yılında raflara çıkan Picasso ve Aşçısı dördüncü baskısını yaptı.

Camille Aurbay tarafından kaleme alınan Picasso ve Aşçısı tanıtım yazısında “Provence lezzetleri, Fransız Rivierası’nın karşı konulmaz manzaraları ve tüm bu güzellikler içinde Picasso’nun yaşamıyla iç içe geçmiş hikâyeler” sözleriyle anlatılıyor.

Kitabın tanıtım kapağında şöyle deniliyor: “Picasso ve Aşçısı güçlü bir ruhu olan; tutkunun, aşkın, müthiş lezzetlerin, dokunaklı hikâyeler kadar karmaşık ilişkilerin iç içe geçtiği nefis bir üç katmanlı romandır. Nadir bulunan, sürükleyici ve gizemli… Picasso ve Aşçısı paylaşmak istemediğiniz bir tabak gibi damakta patlayan tatları ve denenmemiş lezzetleriyle yuttuktan sonra bile unutulmayacak hazlar barındırıyor.”

Picasso ve Aşçısı romanının okurları arasında “Belki okuduktan sonra Picasso’yu o kadar da sevmezsiniz” yorumunda bulundu. dünya resim sanatı tarihinde önemli bir yeri olan Picasso’ya dair kurgu roman olan Picasso ve Aşçısı okurlar arasında ilginç diyaloglara neden oluyor. 

Kitabı okuduktan sonra Picasso’yu o kadar da sevmezsiniz

Sosyal medyada kitapla ilgili fikirlerini paylaşan Ceren Çetinkaya şu yorumu yaptı: “Yaz kitabı diyebiliriz bence. Plajda okumalık, eğlenceli, dertsiz. 3 nesil kadın kahramanlarımız var. Kendini tanıma yolculuğu biraz, biraz heyecanlı bir arayış.
Akıcı, kolay okunabilir, yemekleri ve muhteşem manzaralarıyla içinizi açacak bir roman. Bir deniz kenarında, bir yaz akşamında sizi alıp Fransız Rivierası’na götürecek. Bir de belki okuduktan sonra Picasso’ yu o kadar da sevmezsiniz…”

Her kadını aldatan biri olduğunu hiç düşünmezdim

Picasso ve Aşçısı romanını okuyan bir başka isim ise Merve Akpınar.

Merve Akpınar ise şu yorumu yapıyor: “Kitap kapağından tutunda içeriğine kadar tam bir yaz kitabı. Kendimi bildim bileli ilgimi çeken tek ressam olan Picasso’nun hayatına bu kadar yakından bakmak ve Picasso içeren bir kurgu okumak çok keyifliydi. Picasso’nun böyle çapkın (çapkın kelimesini gerçekten kötü anlamda kullanıyorum hayatındaki her kadını aldatan) biri olduğunu hiç düşünmezdim. Tarihi kurgu türünde bir eserin bu kadar eğlenceli olmasını hiç ummazdım. Birkaç saat içerisinde bitirilebilecek, gayet akıcı ve sürükleyici bir kitaptı. Yaz kitabı dediğime bakmayın kışın okunduğunda da içinizi sıcacık yapacağına eminim. Tam bir mutluluk kitabı. Herkese tavsiye ederim!️”

ETİKETLER:
Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.