Piyanist Dengin Ceyhan Chopin Ballades albümü ile

11.05.2022
A+
A-

Piyanist Dengin Ceyhan, Chopin’in dört Ballade’ndan oluşan yeni albümü Babajim İstanbul etiketiyle 13 Mayıs tarihinde tüm dijital müzik platformlarında yerini alıyor.

Piyanist Dengin Ceyhan Chopin Ballades albümü ile

Piyanist Dengin Ceyhan Chopin Ballades albümü ile müzik severlerin karşısında… Piyanist Dengin Ceyhan, Chopin’in dört Ballade’ndan oluşan yeni albümü Babajim İstanbul etiketiyle 13 Mayıs tarihinde tüm dijital müzik platformlarında yerini alıyor.

Klasik müziğin ve romantik dönemin en önemli bestecilerinden F. Chopin’in 212. Doğum yıldönümünde, ünlü piyanist Dengin Ceyhan 4 Ballade’ını oluşan yeni albümü 13 Mayıs’ta tüm dijital müzik platformlarında yayına giriyor.

Albüm 1 yıl süren çalışmaların ardından iki günde toplam yirmi saatlik bir kayıt ile Babajim stüdyolarında gerçekleşti. Babajim İstanbul etiketiyle yayınlanacak olan albümun prodüktörlüğünü Dengin Ceyhan & Babajim İstanbul üstlendi.

Albümün kaydını Burak Serter, Mix Mastering’i Cihan Barış, albüm kapak fotoğrafı da Levan Batuhan Uzbay tarafından çekildi. Dünyanda ki en seçkin piyanistlerin kaydını gerçekleştirdiği Chopin’in Balladeleri , adını sıkça duyuran Dengin Ceyhan’ın yorumuyla müzik severlere sunuluyor.

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.