“Damda Deli Var” Anadolu turnesinde

11.05.2022
A+
A-

Aziz Nesin’in eserinden tiyatro sahnesine taşınan “Damda Deli Var” Anadolu turnesini sürdürüyor.

“Damda Deli Var” Anadolu turnesinde

“Damda Deli Var” Anadolu turnesinde. Aziz Nesin’in sevilen eseri “Damda Deli Var” tiyatro severlerle iki perdelik müzikli komedi oyunu olarak buluşmaya devam ediyor.

Rain Media prodüksiyonu olan “Damda Deli Var” adlı oyun, Anadolu turnesini Antalya’da tamamladıktan sonra İstanbullu seyircilerle buluşacak ve sezonu 19 Ağustos’ta Bursa’da kapatacak.

Damda Deli Var” Aziz Nesin’in aynı adlı eserinden Mert Egemen tarafından yeniden oyunlaştırıldı. Oyunun sanat yönetmenliğini uzun yıllar tiyatro oyunculuğu yapan Dara Kutlay oturuyor.

Damda Deli Var oyunun konusu 

“Damda Deli Var” oyununda Orostopontopolis adlı hayali bir ülkede yaşanan politik, ekonomik ve sosyal olaylar mizahi bir anlatımla izleyiciye aktarılıyor.

İnce esprilerin altına gizlenmiş eleştirileriyle izleyicisini güldürürken düşündüren oyun, damdaki bir delinin kendinde muhtarlıktan başlayarak imparatorlukta nihayet bulan mevkii talep edecek cüreti bulması politik bir eleştiri olarak seyirciyi karşılıyor.

Damda Deli Var turne tarihleri 

Damda Deli Var, 20 Mayıs’ta Manavgat Atatürk Kültür Merkezi’nde 21 Mayıs’ta Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonu’nda Antalyalı tiyatro severlerle buluşarak Anadolu turnesini tamamlayacak.

30 Mayıs’ta Akadlar Kültür Merkezi’nde İstanbullu seyircilerle buluşacak oyunun son gösterimi 19 Ağustos’ta Bursa Mudanya Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.