Rasim Öztekin’in adı yaşadığı Cunda’da bir sokağa verildi

25.03.2022
A+
A-

Usta oyuncu Rasim Öztekin’in adı Cunda’da yaşatılacak. Rasim Öztekin’in adı, yıllarca yaşadığı Cunda’da bir sokağa verildi.

Rasim Öztekin’in adı yaşadığı Cunda’da bir sokağa verildi. Usta oyuncu Rasim Öztekin ölümünün ardından bir yıl sonra Ayvalıklılar tarafından unutulmadı ve adı bir sokağa verildi. 

Rasim Öztekin geçen yıl kalp krizi sonucu hayatını kaybetmişti. Geleneksel Türk Tiyatrosunun sembolü olan kavuğun da sahibi olan sinema ve televizyon dizilerinin usta oyuncusu Rasim Öztekin’in adı, uzun yıllar yaşadığı Ayvalık Cunda’da bir sokakta yaşatılacak. 

Belediyenin aldığı karar ile Rasim Öztekin Sokağı tabelası çakılarak resmileştirildi. 62 yaşında hayatını kaybeden usta sanatçının adı, uzun yıllar yaşadığı Ayvalık Cunda’da bir sokağa verildi.

Öztekin’in eşi Esra Kazancıbaşı Öztekin, bu durum üzerine çok gurur duyduğunu söyleyerek sokağın fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaştı.

Belediye başkanına teşekkür 

Öztekin “Hem çok mutlu oldum hem çok duygulandım. Sevdiğim adamın ismi Ayvalık Cunda’ya ilk gittiğinde yıllarca yaşadığı sokağa verildi. Artık, onun ismi Cunda’da Rasim Öztekin Sokağı’nda yaşayacak. Bu güzel düşünce ve girişimleri için Cunda Adası ve Ayvalık sakinlerine ve Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin’e teşekkür ederim.” dedi.

ETİKETLER:
Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.