Resim sanatının Aşık Veysel’i Beylikdüzü’nde

Ressam Bayram Gümüş’ün “Beşinci Mevsimin İlk Günü” adlı yağlı boya resim sergisi Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi Galeri Bedri Rahmi Salonu’nda açıldı.

Resim sanatının Aşık Veysel’i Beylikdüzü’nde

Resim sanatının Aşık Veysel’i olarak adlandırılan Bayram Gümüş, Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’ndeki sergisinde sanatseverlerle buluşuyor.

Beylikdüzü Belediyesi’nin kültür sanat etkinlikleri arasında yer alan sergi tamamı yağlı boya eserlerler oluşuyor. Bayram Gümüş’ün “Beşinci Mevsimin İlk Günü” adlı sergisi Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi Galeri Bedri Rahmi Salonu’nda açıldı.

Serginin açılışına Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık da katıldı. Başkan Çalık “Beylikdüzü’nde her alanda olduğu gibi sanatta da nefes olmak için çaba göstereceğiz… İstanbul’un nefesi olmak için çaba göstereceğiz…” dedi. 

Sergi, 20 Ocak 2020 tarihine kadar açık sanatseverlerin ziyaretine açık olacak. 

Resim sanatının Aşık Veysel’i ve naif resmin yaşayan en önemli temsilcilerinden biri olarak adlandırılan ressam Bayram Gümüş’ün “Beşinci Mevsimin İlk Günü” isimli resim sergisi, Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi Galeri Bedri Rahmi salonunda sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Beylikdüzü’nü batı İstanbul’un kültür sanat başkenti yapma hedefiyle çalışmalarını sürdüren Beylikdüzü Belediyesi’nin katkılarıyla hayata geçen serginin açılışına; Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, CHP eski Milletvekili Süleyman Çelebi, usta sanatçı Edip Akbayram, İYİ Parti Beylikdüzü İlçe Başkanı Erol Karapınar, ilçe protokolü ve çok sayıda vatandaş katıldı.    

Sanatta da nefes olacağız

Serginin açılış konuşmasını yapan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık şöyle konuştu: “Çok kıymetli sanatçımızın bugün bize beşinci mevsimin olduğunu hissettireceğini, çalışmaları gördüğüm andan itibaren anladım. Gerçekten naif resmin dünyada ve Türkiye’de en önemli temsilcilerinden bir tanesi olan sanatçı dostumuzu burada ağırlamanın onurunu ve mutluluğunu yaşıyorum. 35 yıllık bir sanat yaşamı, 35 yılın emeği var… Gerçekten her biri üzerinde çok uzunca zaman emek verilmiş eserler…  Beylikdüzü’ne de bu yakışırdı… Beylikdüzü’nde her alanda olduğu gibi sanatta da nefes olmak için çaba göstereceğiz… İstanbul’un nefesi olmak için çaba göstereceğiz… Sanatçımıza bize yaşattığı ve yaşatacağı duygular için şimdiden çok teşekkür ediyorum.”

Tuvaldeki İstanbul 

35. sanat yılında 30 eseriyle sanatseverler ile buluşan ressam Bayram Gümüş ise; “Resim ortamının durağan olduğu günümüzde, resim sanatına hareket katmak istedim. Ressam zamana tanıklık eder ve her ressamın kendine ait bir hikâyesi vardır. Ben de belirli dönemlerde yaşadığımız İstanbul’u ve burada yaşadığım ne varsa onları tuvala aktardım. Bu kadar büyük eserlerin toplu halde son yer Galeri Bedri Rahmi salonu olacak.” şeklinde konuştu.  

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.