Rıfat Ilgaz için Hababam Şenliği

08.12.2016
A+
A-

Rıfat Ilgaz 105’inci doğum yılında Hababam Şenliği ile anılacak. Kartal Belediyesi’nin organize ettiği şenlikte şiirler şarkılar söylenecek.

Kartal Belediyesi, Rıfat Ilgaz için Hababam Şenliği düzenliyor. Kartal’da düzenlenecek olan şenlikte şarkılar, şiirler olacak. Edebiyatımızın unutulmaz isimlerinden Rıfat Ilgaz, 105’inci doğum yılında Hababam Şenliği ile anılacak.

Kartal Belediyesi’nin organize ettiği “Hababam Şenliği” 11 Aralık Pazar günü Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

HABABAM ŞENLİĞİ’NDE NELER OLACAK

Önce romanı sonra da beyazperdede filmiyle unutulmaz eserlerin arasında yerini alan “Hababam Sınıfı”nın yaratıcısı Rıfat Ilgaz, anlamlı bir şenlikle anılacak. 105. doğum yılında “Hababam Şenliği” adı verilen şenlik “Aç Kapıyı Veysel Efendi, Hababam Gibi Şenlik Geliyor” başlığıyla duyuruluyor.

11 Aralık Pazar günü Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde Saat 19.00’da yapılacak etkinliğe Aydın Ilgaz, Onur Akın, Hüsnü Şenlendirici, Grup Gündoğarken, Fuat Saka, Belkıs Akkale, Suat Suna, Ali Rıza Binboğa, Ali Altay, Cihan Yıldız, Nurdan İpek, Metin Uca, Orhan Alkaya, Altan Gördüm, Enver Aysever ve Metin Üstündağ gibi sanat dünyamızın önemli isimleri katılacak.

Rıfat Ilgaz’ın hayatının ve eserlerinin de anlatılacağı gecede, yorumcular Hababam Sınıfı filmlerinin unutulmaz şarkılarını ve şiirlerini canlı performansla seslendirecek. Ayrıca Yeniden Marko Paşa özel sayısı geceye katılan misafirlere dağıtılacak.

Hababam Hatırası bölümünde fotoğraf çektirebilecek, ölümsüz yazar Rıfat Ilgaz’ın fotoğraflarından oluşan fotoğraf sergisini de gezebilecekler.

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.