Romanlar Fi Çi Pi dizisi oldu

Akilah Azra Kohen’in çok sevilen üç kitabı Fi Çi Pi televizyon dizisi olarak çekiliyor. Dizide Türkiye’nin sevilen dört oyuncusu rol aldı. Serenay Sarıkaya, Ozan Güven, Berrak Tüzanataç ve Mehmet Günsür.

Akilah Azra Kohen’in yazdığı romanlar Fi Çi Pi dizisi olarak ekrana gelecek. Üç ayrı kitap olarak yayımlanan ve çok satanlar listesinde yer alan Fi, Çi, Pi dizisi çekimleri başladı. Dizinin kadrosunda Serenay Sarıkaya, Mehmet Günsür, Ozan Güven, Berrak Tüzünataç yer alıyor.

Fi romanı neyi anlatıyor?

Akilah Azra Kohen’in seri romanlarının ilki Fi olarak yayımlandı. Fi’nin ana mesajı ‘deneyimin içinde kaybolmak yerine korkmadan deneyime sahip olmanın yolculuğu’ olarak belirtiliyor. İçinde bolca bulunan manipülasyon, seks, aldatma ve aldanma hikayeleri belki herkesin dikkatini çekebilir. Ancak gerçeklerden yola çıkılarak ulaşılmak istenen yerde sadece farkındalık vardır.

Fi güzelliğin lanetlendiği, zekanın yağmalandığı, iyinin kurban edildiği ve kasaba kurnazlığıyla yönetilen bu gezegende, içine doğduğumuz bu kutsal hayatı kutlamak için yazılmıştır. Kendi potansiyelini keşfetme cesareti gösterebilmiş gerçek kişilere, çatlama cesareti gösterebilmiş tohumlara adanmıştır. Bir kişiye duyulan aşktan daha acımasız bir şey var mıdır?

Dizi tutacak mı?

Fi Çi Pi dizisi okurlar tarafından merakla bekleniyor. Romanların filme aktarılması genellikle okurlar tarafından beğenilmiyor. Bakalım Fi Çi Pi dizisi beğenilecek mi? Dizinin yapımcısı Türkiye’nin beğenerek izlediği yıldızları başrole oturttu. Serenay Sarıkaya, Mehmet Günsür, Ozan Güven, Berrak Tüzünataç Fi Çi Pi dizisinin oyuncuları.

Çi romanı neyi anlatıyor?

Çi’nin tanıtımında şu sözler yer alıyor: Hayat, insanın kendi potansiyeline ulaşabilmesi için dikkatle, incelikle, muhteşem bir zekâyla dizayn edilmiştir. Yapman gerekeni yapamıyorsan, olamıyorsan, doğamıyorsan hayat çok acıtır, anlaman için hırpalar, yorar. Seni sen yapabilmek için ne gerekirse yapmaya hazırdır.

Asla rahat bırakılmazsın. Öylesine, anlamsız var olmazsın. Mutluluğa saklanamazsın. Öyleyse acına sahip çıkmalısın! Çünkü acı, bilginin bedene inmesidir. Bilgiyi bedene indirmeli, olman gereken şeye dönüşmelisin.

Bu kitap ‘kendine gelmek’ için burada olduğunun farkına varabilenlere yazıldı. Fi ile çıkılan yolculuğun tek durağıdır Çi. Sadece farkındalığa giden, değiştiren, mutlaka geliştiren bir yoldur bu ama sunduğu seks, macera, intikam, ihtiras sizi aldatmasın, zordur.

Hayatı değil sistemi yaşadığımızı fark edenler, harakete geçmek için işaret bekleyenler, umursamayanlara karşı umursayanlar, hissedemeyenlere karşı hissedenler adına ve kendi tekamülünde kaybolmuşlar için yazılmış, dengeye adanmıştır. Hayat harekete geçen herkesi varması gereken yere götürür.

Pi kitabı neyi anlatıyor ?

Akilah Azra Kohen’in üç seriden oluşan kitaplarının sonuncusu Pi olarak yayımlanmıştı. Kitabın tanıtımında okura sırsıcı mesajlar veriliyor: 

Şimdi itiraf zamanı! İtiraf ediyorum: Sana tuzaklar kurdum. Adlarını Fi ve Çi koydum. Can Manay’ın Duru’ya duyduğu açlıkla çıkardım seni yola, Hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını Deniz’le anlatmaya çalıştım sana… Beni takip etmen için yolumuzu onların hikâyeleriyle süsledim. Anlamları da hemen hemen her satıra gizledim. Çünkü Pi’deydi asıl anlatmak istediklerim. Çaresizdim. Vazgeçemezdim. Sana bu manzarayı mutlaka göstermeliydim. Seninle nihayet burada buluşmak için çok emek verdim.

Şimdi yine gel benimle, birlikte yürümeye devam edelim. Savaşların savaşılarak kazanılamayacağını, asıl zaferin ancak doğrudan ayrılmayınca kazanıldığını Özge anlatsın sana, Yaptığımız her şeyin evrende dönüp dolaşıp bize nasıl geri geldiğini Can’dan dinle, Analiz edebildiğimiz kadar güçlü, sadeliğimiz kadar güzel, gerçekliğimizdeki samimiyet kadar eşsiz olduğumuzu Bilge’de gör, Kendi değerini başkalarının gözünden biçenlerin acısını Duru’yla anla, Ve Deniz’in düşüncelerinde tanış geleceğin insanıyla… Gel benimle. Yolumuz uzun değil, Nihayet sana gidiyoruz, bana… BİZ’e. Sorgulanmamış, analiz edilmemiş bir yaşam hiç yaşanmamıştır.

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM