Rukiye Demirci Benim İnsanlarım sergisiyle CKM’de

Soft pastel tekniğiyle ürettiği tablolarını Rukiye Demirci “Benim İnsanlarım” adlı sergisinde sanat severlerle buluşturacak. Sergi Kadıköy Caddebostan Kültür Merkezi’nde düzenlenecek.

Rukiye Demirci Benim İnsanlarım sergisiyle CKM’de sanat severlerle buluşuyor. 22-28 Mart 2019 tarihleri arasında düzenlenecek olan sergide Rukiye Demirci’nin soft pastel tekniğini kullanarak ürettiği, portre çalışmaları yer alacak.

Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi, Rukiye Demirci’nin tablolarından oluşan “Benim İnsanlarım” sergisine ev sahipliği yapacak. Serginin açılışı 22 Mart 2019 Cuma saat 17:00′ de yapılacak.

Ressam Rukiye Demirci portrelerini soft pastel tekniğini kullanarak üretiyor. Sanatçı ilk kişisel sergisi için “Tüm enerjimi, sevgimi, hüznümü yansıtmaya çalıştım. Farklı coğrafyalardan seçtiğim portrelerle, sanat severler adeta bir hisler coğrafyasında gezinti yapacak” diyor.

Benim İnsanlarım sergisinde soft pastel tekniğiyle yapılan portreler sergilenecek.

“Benim İnsanlarım” sergisinde din, dil, ırk ya da yaş  farklılıkları “bir bakışta” ya da “bir gülüşte” aynılaşıyor. Rukiye Demirci “Benim İnsanlarım” diyebilmek için “insan” olmanın yeterli olabileceğini anlatıyor.

Sergide tabloların yanı sıra Rukiye Demirci’nin dizeleri de yer alacak. Kısa şiirler, tablolara eşlik edecek.

Rukiye Demirci dünyanın farklı insanlarının portrelerini sergisine taşıyor.

Rukiye Demirci’nin sergisindeki portrelerde şu farklı ifadeler handiyse dile gelecek: Bir kadının nasıl sessizce gidişi… Haylaz bir çocuğun bakışı… Gülmenin din, dil, ırk tanımadan umarsızca yapılan bir eylem olduğu… Defalarca yeniden nasıl doğulduğu… Masumluğun o göz alıcı naifliği, özgürlüğü, umudu, renklerin hesabını, korkmayı, hiç korkmamayı, susmayı, isyanı, kabul edişleri, yağmuru, güneşi, hiçliği…

Benim İnsanlarım, Rukiye Demirci’nin ilk kişisel sergisi.

Rukiye Demirci’nin “Benim İnsanlarım”  adlı sergisi 22-28 Mart 2019 tarihleri arasında Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi 3. Kat Fuaye Alanı’nda görülebilir.

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.