Esra Türkekul vefat etti, Esra Türkekul cenaze töreni ne zaman

Polisiye yazarı Esra Türkekul hayatını kaybetti. Yazarın ölüm haberini Mylos Kitap paylaştı. Cenaze töreni ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. Mylos Kitap, cenazeyle ilgili bilgiyi önümüzdeki saatlerde paylaşacağını belirtti.

Esra Türkekul vefat etti, Esra Türkekul cenaze töreni ne zaman

Esra Türkekul vefat etti. Polisiye yazarlarından Esra Türkekul hayatını kaybetti. Esra Türkekul, “Kapalıçarşı Cinayeti” ve “Cadıbostanı Cinayeti” romanlarının yazarıydı. Esra Türkekul 50 yaşındaydı.

Yazar Esra Türkekul 1968 İstanbul doğumluydu. Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümü mezunudur. Bankacılık ve finans sektöründe çalıştı. Profesyonel turist rehberliği yaptı.

Esra Türkekul, bir röportajında “İlkokuldan beri, ruhuma büyülü bir dünya ve aklıma çözülecek bir bilmece sunan polisiye kitaplara hayranlık duydum.” demişti.

Esra Türkekul’in ölüm haberi Mylos Kitap tarafından sosyal medyadan paylaşıydı. Mylos Kitap, Esra Türkekul cenazesi ile ilgili gelişmeyi duyuracaklarını bildirdi. “Kapalıçarşı Cinayeti” ve “Cadıbostanı Cinayeti” adlı polisiye romanların yazarı Esra Türkekul’un ölüm nedeni hakkında bilgi paylaşımı yapılmadı.

Polisiye roman yazarı Esra Türkekul hayatını kaybetti.

Esra Türkekul, polisiye edebiyat hakkında bir söyleşi gerçekleştirmişti. O söyleşiyi dinleyebilirsiniz.

 

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.