Sabahattin Ali hikayeleri dinletisi İş Sanat’ta

01.04.2019
A+
A-

Türk edebiyatının önde gelen isimlerinden Sabahattin Ali dört hikayesi bir kez daha İş Sanat’ta seyirciyle buluşuyor. “Bu Dünya Böyledir İşte!” adlı dinleti 8 Nisan’da İş Sanat’ta.

Sabahattin Ali hikayeleri dinletisi İş Sanat’ta farklı bir edebiyat deneyimi sunuyor. “Bu dünya böyledir işte” başlığı ile hazırlanan müzikli dinletide Sabahattin Ali’nin “Katil Osman”, “Ayran”, “Kafa Kâğıdı” ve “İki Kadın” adlı hikayeleri sahnede yer alacak. Atilla Birkiye’nin metinlerini düzenlediği, Mehmet Birkiye’nin sahneye uyarladığı dinletinin müzik direktörlüğünü Serdar Yalçın üstleniyor. 

Türk edebiyatının önde gelen isimlerinden Sabahattin Ali dört hikayesi bir kez daha İş Sanat’ta seyirciyle buluşuyor. “Bu Dünya Böyledir İşte!” adlı dinletide, Sabahattin Ali’nin “Katil Osman”, “Ayran”, “Kafa Kâğıdı” ve “İki Kadın” adlı hikâyeleri, eski bir radyo kayıt stüdyosunun canlandırıldığı sahne düzeninde müzikle birlikte seslendiriliyor.

Dinleti için Atilla Birkiye’nin metinleri düzenledi. Mehmet Birkiye sahneye uyarladı. Dinletinin müzik direktörlüğünü Serdar Yalçın üstlendi.

Hikayeleri Tilbe Saran, Metin Belgin, Bülent Emin Yarar ve Hakan Gerçek seslendirecek. Dinletide Seda Şubaşı keman ve Şemsa İdil Ural çello çalacak.

8 Nisan 2019 saat 20.30’daki dinletinin yeri İş Sanat. Dinletinin ücretsiz olduğunu ve rezervasyon yapılmadığını hatırlatalım.  

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.