Sabahattin Ali öyküleri Mert Fırat’ın sesinden

Sabahattin Ali öyküleri Mert Fırat’ın sesinden, Epsilon Yayınevi’nin özel projesi olarak edebiyat severlere ulaşacak. Mert Fırat, Sabahattin Ali’nin “Değirmen” ve “Sırça Köşk” adlı öyküleriyle “Ses” öyküsünde yer alan “Leylim Ley” adıyla bestelenmiş şiirini okudu. 

Sabahattin Ali öyküleri Mert Fırat’ın sesinden, Epsilon Yayınevi’nin özel projesi olarak edebiyat severlere ulaşacak. Sabahattin Ali’nin eserlerinin telif hakkının kalkmasıyla Epsilon Yayınevi özel bir proje geliştirdi.

Epsilon Yayınevi, Sabahattin Ali kitaplarının arkasına QR kodu yerleştirdi. Tiyatro ve dizilerin tanınmış oyuncusu Mert Fırat, Sabahattin Ali’nin iki öyküsünü ve bir şiirini okudu. Dileyen okurlar, QR kodu üzerinden ya da Epsilon Yayınevi’nin resmi Youtube kanalından Mert Fırat’ın sesinden öyküleri ve şiiri dinleyebilecek.

Sabahattin Ali’nin öykü ve şiirlerinin bilinirliğini artırmayı amacıyla gerçekleştirilen kayıtlar, edebiyat severlere ücretsiz sunuluyor.

Mert Fırat, Sabahattin Ali’nin “Değirmen” ve “Sırça Köşk” adlı öyküleriyle “Ses” öyküsünde yer alan “Leylim Ley” adıyla bestelenmiş şiirini okudu.

Mert Fırat, daha önce Zülfü Livaneli’nin 50’inci sanat yılı için hazırlanan albümde de Leylim Ley’i şarkı olarak seslendirmişti.

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.