Sabahattin Kudret Aksal Yazın Ödülü düzenleniyor

Yazar, şair, senarist ve öğretmen Sabahattin Kudret Aksal anısına ödül düzenleniyor. Ailesi tarafından düzenlenen ‘Sabahattin Kudret Aksal Yazın Ödülü’ için başvurular başladı.

Sabahattin Kudret Aksal anısını yaşatmak için ‘ödül’ düzenleniyor. Yazar, şair, senarist ve öğretmen Sabahattin Kudret Aksal adına düzenlenen ödül yarışması bu yıl şiir üzerine olacak. 

Ailesi tarafından düzenlenen ‘Sabahattin Kudret Aksal Yazın Ödülü’ için başvurular başladı. 

Seçici kurulda şu isimler olacak: Eray Canberk, Egemen Berköz, Abdülkadir Budak, Adil İzci, Turgay Kantürk, Gonca Özmen, Selçuk Bütün.

Yarışmaya gönderilecek olan eserin bir yayın evi tarafından yayımlanmış olması gerekiyor. Yayımlanmış şiir kitapları değerlendirilecek.

1 Ocak 2018 – 31 Aralık 2018 tarihleri arasında yayımlanmış şiir kitapları ödül için başvurabilecek. Başvurular değerlendirildikten sonra ödül Sabahattin Kudret Aksal’ın yaş gününde yani 25 Nisan’da sahibine verilecek. 

Ödül tutarı 6 bin TL. 

Başvurular nasıl yapılacak

Sabahattin Kudret Aksal Yazın Ödülü için başvurular 31 Ocak 2019 tarihine kadar şu adrese gönderilecek: Bağdat Caddesi. Ateş Apartmanı No: 102-12 Fenerbahçe 34726 İstanbul

Gönderilen şiir kitabıyla ilgili selcukbutun@gmail.com adresine e-posta bildirim yapılacak. 

Ayrıca, seçici kurul, yalnızca bir yapıta, gerekçesini belirterek ‘Seçici Kurul Özel Ödülü’ verebilecek. Bu ödülün tutarı ise 1500 TL. Bu ödül için başvurmuş olma koşulu aranmayacak.

Yazarlar, ödüle kendisi başvurabileceği gibi, bilgisi ve izni olması kaydıyla, kitabını yayımlayan yayın evi tarafından da aday gösterilebilecek. Ancak, yayın vefat etmiş bir yazarı aday gösteremeyecek.

Basahattin Kudret Aksal 25 Mart 1920 tarihinde İstanbul’da doğmuş, 19 Nisan 1993 tarihinde vefat etmişti. 

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.