Emre Altuğ’un filmi vizyondan kaldırılıyor neden mi

02.01.2019
A+
A-

Müsaadenizle Büyükler filmi vizyondan kaldırılıyor. Başrolünde Emre Altuğ’un rol aldığı filmle ilgili kararı veren yapımcısı Talip Karamahmutoğlu.

Emre Altuğ’un filmi vizyondan kaldırılıyor neden mi? Emre Altuğ’un başrolünde oynadığı “Müsaadenizle Büyükler” filmi gösterime girmesine rağmen apar topar vizyondan kaldırılıyor. Kararı alan filmin yapımcısı Talip Karamahmutoğlu. 

Yazılı bir açıklama yapan Talip Karamahmutoğlu, Mars sinemaları tarafından filmine yönelik haksızlık yapıldığını söyledi. 

Bilindiği gibi son on gündür sinema salonlarının yüzde 40’ını elinde bulunduran Mars sinemaları ile film yapımcıları arasında şiddeti artan bir gerilim bulunuyor. Film yapımcıları Mars sinemalarının kendilerine yeterli payı vermediğini öne sürüyorlar. 

Şimdi ise başka bir konu gündeme geldi. Mars sinemaları yine hedefte. 

Bu kez, film yapımcısı vizyondaki filmini gösterimden çekiyor. Neden mi? 

Başrolünde Emre Altuğ’un yer aldığı “Müsaadenizle Büyükler” filminin yapımcısı ve yönetmeni Talip Karamahmutoğlu yazılı bir açıklama yaptı. 

Karamahmutoğlu, gönderdiği basın açıklamasıyla Mars ile aralarında yapılan sözleşmeye uyulmadığını dile getirdi. 

Karamahmutoğlu, filmin 4 seans gösterilmesi gerekirken sadece 2 seans gösterildiğini söyledi. Bu durumun düzeltilmemesi halinde ise filmini vizyondan çekeceğini açıkladı.

İşte, Talip Karamahmutoğlu’nun basın açıklaması: 

MARS Türk sinemasıyla dalga geçmeye devam ediyor 

28/12/2018 tarihinde vizyona giren MÜSAADENİZLE BÜYÜKLER isimli filmim 120 salon ve en az 4 seans oynatılması planlanıp sözleşme yapılmasına rağmen; filmime birçok sinemada sadece sabah 10:30 ve 12:45 saatlerinde seans verilmiştir. Bunu tespit ettiğimde ise MARS dağıtım tarafı hatasını kabul ederek düzelteceklerine söz vermelerine karşın, bu tavır ertesi gün de devam etmiştir. Seans düşürüp full seans göstermiş gibi filmin gelirinden VPF (Salon gösterim ücreti) 650 $ kesinti yapacaklardır. Filmimize eşit şartlarda yarışma hakkı verilmemesi ve önceliğin Amerikan filmlerine verilmesi yerli sinemaya vurulmuş büyük bir darbedir ve bu hala devam etmektedir. Bu tavır değiştirilmediğinde filmimi vizyondan çekeceğimi kamuoyuna saygıyla bildiririm.

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.