Sabancı Vakfı 7. Kısa Film Yarışması’nın jüri üyeleri açıklandı

11.01.2023
A+
A-

Sabancı Vakfı 7. Kısa Film Yarışması jüri üyeleri açıklandı. Jüride Biket İlhan, Zeynep Günay Tan, Kaan Urgancıoğlu, Beatriz Rico ve Mike Downey yer alıyor.

Sabancı Vakfı 7. Kısa Film Yarışması’nın jüri üyeleri açıklandı. Sabancı Vakfı 7. Kısa Film Yarışması’nın ödül törenine sayılı günler kaldı. Kazanan filmleri belirleyecek, jüri üyeleri açıklandı.

Jüride, Türkiye’den yönetmen ve senarist Biket İlhan, yönetmen Zeynep Günay Tan, oyuncu Kaan Urgancıoğlu, dünya sinemasından da ödüllü İspanyol oyuncu Beatriz Rico ile Avrupa Film Akademisi (EFA) Başkanı, yapımcı ve yazar Mike Downey yer alıyor.

Yarışmanın Sosyal Etki Jürisi’nde ise dramaturg Dr. Sündüz Haşar, Sabancı Üniversitesi Kültürel Çalışmalar ve Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları programları Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayşecan Terzioğlu ve Eğitim Uzmanı Ali Koç bulunuyor.

Sabancı Vakfı’nın toplumsal sorunlara sanat aracılığıyla dikkat çekmek amacıyla 2016 yılından bu yana düzenlediği Kısa Film Yarışması’nda kazanan filmleri belirleyecek jüri üyeleri belli oldu.

Bu yıl “Ne Eğitimde Ne İstihdamda Yer Alan Genç Kadınlar” temasıyla düzenlenen ve 18 Ocak’ta ödül töreni gerçekleştirilecek

Sabancı Vakfı 7. Kısa Film Yarışması’nın jürisinde; Türkiye’den yönetmen ve senarist Biket İlhan, yönetmen Zeynep Günay Tan ve oyuncu Kaan Urgancıoğlu yer alıyor.

1996 yapımı İstanbul Kanatlarımın Altında filmiyle Türkiye’de ün salan ve İspanya’nın en tanınmış kadın oyuncularından Beatriz Rico ile Avrupa Film Akademisi (EFA) Başkanı ve Uluslararası Risk Altındaki Sinemacılar Koalisyonu’nun kurucuları arasında bulunan yapımcı, yazar Mike Downey bu yıl yarışma jürisinde yer alıyor.

Sabancı Vakfı 7. Kısa Film Yarışması’nın ‘Sosyal Etki Jürisi’ de Dr. Sündüz Haşar, Doç. Dr. Ayşecan Terzioğlu ve Ali Koç’tan oluşuyor.

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.