Sabancı Vakfı Kısa Film Yarışması başvuruları için son günler

20.11.2019
A+
A-

Sabancı Vakfı Kısa Film Yarışması’nın başvuruları için son günlerdeyiz. Bu yılki tema “Dijital Yalnızlık” olarak duyuruldu.

Sabancı Vakfı Kısa Film Yarışması başvuruları için son gün 22 Kasım 2019. Sabancı Vakfı, toplumsal sorunlara sanat aracılığıyla dikkat çekmek amacıyla “Kısa Film Uzun Etki” sloganı ile bu yıl dördüncüsünü düzenliyor.

Sabancı Vakfı Kısa Film Yarışması’nın başvuruları 22 Kasım’da sona eriyor. Bu yılki tema “Dijital Yalnızlık” olarak duyuruldu.  Sabancı Vakfı Kısa Film Yarışması’na başvuracak eserlerin en fazla 5 dakika uzunluğunda olması ve dijital yalnızlık sorununu anlatmaları gerekiyor.

Ön jüri tarafından değerlendirilecek eserler arasından finale en az 10 en fazla 15 eser kalacak. Bir kişi birden fazla eser ile başvurabilecek. Yarışmaya daha önce herhangi bir yerde gösterilmemiş ve ödül almamış eserler kabul edilecek.

Eser sahiplerinin bugüne kadar çekmiş olduğu herhangi bir uzun metraj filmi bulunmaması ve yönetmen (eser sahibi) ve / veya yapımcısından en az birisinin T.C. veya K.K.T.C. vatandaşı olması gerekiyor.

Bu yıl yarışmanın kanaat önderi Oscar ödüllü film müziği bestecisi Ludovic Bource olarak açıklanmıştı. Bource, “Paylaştığımız her şeyi bize karşı kullanan dijitalleşmenin doğurduğu yalnızlık hepimizin içinde. Ancak aslında artık yalnız değiliz, çünkü o (dijital dünya) yaptığımız her şeyi görüyor” dediği video mesajıyla genç sinemacılara ilham vermiş, onları yarışmaya katılmaya davet etmişti.

Dijital yalnızlık sorununu en iyi şekilde sunan, kriterlere uyan, akılda kalıcı ve yaratıcı bulunan eserlerin birincisine 20 bin TL, ikincisine 15 bin TL, üçüncüsüne 10 bin TL verilecek.

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.