Sait Faik hikaye dinletisi Şehir Amber Kokacak

Türk hikayesinin mihenk taşlarından Sait Faik’in hikayeleri için dinleti düzenlendi. Şehir Amber Kokacak dinletisi 17 Aralık 2018 tarihinde İş Sanat’ta.

Sait Faik hikaye dinletisi Şehir Amber Kokacak 17 Aralık 2018 tarihinde İş Sanat’ta düzenlenecek. Türk hikayesinin mihenk taşlarından olan Sait Faik Abasıyanık’ın beş farklı hikayesi “Şehir Amber Kokacak” dinletisi ile edebiyat severlere ulaşacak. 

17 Aralık 2018’de matine ve suare olarak iki seansla İş Sanat’ta gerçekleşecek olan etkinlik ücretsiz. 

Sait Faik Abasıyanık (1906 -1954) ölümünün 64’üncü yılında hikayeleri ile yeniden sanat severlerle buluşuyor.

Sait Faik hikaye dinletisi Şehir Amber Kokacak’ta Sait Faik’in “Müthiş Bir Tren”, “Havuz Başı”, “Balıkçısını Bulan Olta”, “Yüksekkaldırım”, “Serseri Çocuk ve Köpek” başlıklı hikayeleri okunacak.

Hikayeler, eski bir radyo kayıt stüdyosunun canlandırıldığı sahne düzeninde, iç içe geçmiş dramatik bir akışla okunacak. 

Şehir Amber Kokacak geçtiğimiz Nisan ayında da edebiyat severlerle buluşmuştu.

Özellikle gençlerden ve öğrencilerden yoğun ilgi gören etkinlik 17 Aralık 2018 Pazartesi günü hem 17:00 hem de 20:30 iki ayrı seansta ücretsiz olarak İş Sanat Konser Salonu’nda gerçekleşecek.

“Şehir Amber Kokacak“‘ın metinlerini Atilla Birkiye hazırladı.

Mehmet Birkiye sahneye uyarladı.

Metin Belgin, Bülent Emin Yarar, Hakan Gerçek gibi isimlerin hikayeleri okuyacaklar. Sait Faik hikaye dinletisinde müzik yönetmeni ve piyanist olarak Serdar Yalçın sahnede olacak. Kemanda Seda Subaşı, çelloda Şemsa İdil Ural, efektlerde ise Tuğrul Karanfil, Yiğit Çekil isimleri müzik grubunda yer alacak. 

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.