Sanatta Engel Yok sergisi Yeşilyurt Spor Kulübü’nde sanat severleri buluşturdu

Spor dünyamızın köklü kulüplerinden Yeşilyurt, sadece spordaki faaliyet ve başarılarıyla değil, sosyal alanda yaptıklarıyla da dikkat çekiyor. 

Sanatta Engel Yok sergisi Yeşilyurt Spor Kulübü’nde sanat severleri buluşturdu. Spor dünyamızın köklü kulüplerinden Yeşilyurt, sadece spordaki faaliyet ve başarılarıyla değil, sosyal alanda yaptıklarıyla da dikkat çekiyor. 

Yeşilyurt Spor Kulübü ve Sanatta Engel Yok Vakfı işbirliği ile ‘Sanatta Engel Yok Resim ve Heykel Sergisi’ sanat severleri buluşturdu. 18-19 Aralık tarihlerinde kulübün Yeşilyurt’taki sosyal tesislerinde sanat severleri ağırlayan serginin açılışı için kokteyl düzenlendi. 

Sanatta Engel Yok sergisinin açılışında Yeşilyurt Spor Kulübü Başkanı Necmettin Karabacak’a Sanatta Engel Yok Vakfı Başkanı Yasemin Zanbak, sanata verdikleri destek için plaket takdim etti. 

Sanatta Engel Yok Resim ve Heykel Sergisi açılışına ünlü oyuncu Fırat Tanış da katıldı. Serginin açılış kokteylinde birbirinden değerli eserlere imza atan, üreten bedensel dezavantajlı sanatçılar da katılarak, sanat severlerle eserleriyle ilgili görüş alışverişinde bulundular. 

3 Aralık Dünya Engelliler Günü ile tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de engelli bireylerin sorunlarına yönelik dikkat çekmek ve farkındalıklar oluşturmak için etkinlikler düzenleniyor.

Yeşilyurt Spor Kulübü ise Sanatta Engel Yok Vakfı işbirliği ile farklı bir projeye ev sahipliği yaptı.

Sanat üzerinden engelli bireylerin kabiliyetlerine dikkat çekecek olan sergi ile sanat severler buluşturuluyor.

“Sanatta Engel Yok Resim ve Heykel Sergisi” Yeşilyurt Spor Kulübü ve Sanatta Engel Yok Vakfı işbirliği ile düzenlendi.

Sergi 18-19 Aralık tarihlerinde Yeşilyurt Spor Kulübü tesislerinde saat sanat severleri ağırladı. 

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.