Sarıyer Edebiyat Günleri dört büyükşehir belediye başkanını buluşturuyor

18.09.2019
A+
A-

Sarıyer Belediyesi tarafından sekizincisi bu yıl düzenlenen Sarıyer Edebiyat Günleri, 25-29 Eylül 2019 tarihleri arasında Kireçburnu Haydar Aliyev Parkı’nda gerçekleşecek.

Sarıyer Edebiyat Günleri dört büyükşehir belediye başkanını buluşturuyor

Sarıyer Edebiyat Günleri dört büyükşehir belediye başkanını buluşturuyor. 8. Sarıyer Edebiyat Günleri, 25-29 Eylül 2019 tarihleri arasında Kireçburnu Haydar Aliyev Parkı’nda gerçekleşecek.

Sarıyer Belediyesi tarafından düzenlenen 8. Sarıyer Edebiyat Günleri’nde, İstanbul Boğazı’nın eşsiz güzelliğinin eşliğinde deniz kokusuna kitap kokusu karışacak. Beş gün boyunca edebiyat rüzgarı esecek.

Sarıyer Edebiyat Günleri 40 yayınevi ve 210 yazarın katılımıyla gerçekleşecek. Her yıl olduğu gibi birçok şair, yazar, gazeteci, akademisyen ve edebiyatçı etkinliğe katılacak. 

Usta yazar Hıfzı Topuz’un 8. Sarıyer Edebiyat Günleri’nin onur konuğu olacak. Sarıyer Edebiyat Günleri Beyaz Martı Edebiyat Onur Ödülü Ahmet Ümit’e verilecek. Selda Bağcan konseriyle edebiyat günlerinde eğlenceli anlar yaşanacak. 

8. Sarıyer Edebiyat Günleri dört büyükşehir belediye başkanını “edebiyat” başlığı altında biraraya getirecek. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Sarıyer Edebiyat Günleri’nde panel düzenleyecek.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in moderatör olarak katılacağı panelin konusu ise ‘Yerel Yönetimler ve Edebiyat’ olacak.

8. Sarıyer Edebiyat Günleri programı kapsamında Şiir Teknesi, Celil Nalçakan, Hakan Gerçek ve Şükrü Erbaş’ın seslendireceği şiirlerle boğazda maviliklere açılacak. “Şiir Hatları” tekneleri Kadıköy ve Beşiktaş’tan kalkacak. Yolculuk sırasında Grup Yol’a Düş’ün müzik ve şiir dinletisiyle keyifli anlar yaşanacak. 

İstanbul Boğazı’nın kıyısında beş gün boyunca edebiyat coşkusu yaşanacak. 8. Sarıyer Edebiyat Günleri’nde birbirinden usta isimler de sevilen şarkılarıyla edebiyat severlerle buluşacak.

Etkinlik kapsamında 27 Eylül Cuma günü saat 19.00’da Türk Pop Müziği’nin önde gelen isimlerinden Grup Gündoğarken konser verecek. 8. Sarıyer Edebiyat Günleri, sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada geniş bir hayran kitlesine sahip olan usta sanatçı Selda Bağcan konseriyle son bulacak.

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.