Sayım Çınar Kültür Sanat Emek Ödülü’nü aldı

11. Uluslararası Yeni Tiyatro Dergisi Emek ve Başarı Ödülleri töreni, Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Hürriyet Kelebek yazarı Sayım Çınar’a “Kültür Sanat Emek Ödülü” verildi.

11. Uluslararası Yeni Tiyatro Dergisi Emek ve Başarı Ödülleri törenle sahiplerini buldu. Yeni Tiyatro Dergisi tarafından düzenlenen 11. Uluslararası Yeni Tiyatro Dergisi Emek ve Başarı Ödülleri töreni, Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi’nde düzenlendi.

2023-2024 sezonunda 300’den fazla oyunu izleyen jüri tarafından ödüllerin sahipleri belirlendi. Ödül kazananlar geçen hafta açıklanmıştı. 

Başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanındaki tiyatro hareketlerini akademik olarak izleyen Yeni Tiyatro Dergisi jürisinin belirlediği ödüller sahiplerine törenle verildi. 

Ödül töreni yönetmeninden terzisine, ışıkçısından afiş tasarıma kadar tiyatroyu ilgilendiren bütün alanlara ilişkin ödül kategorisi düzenlenen ve çoklu bir kutlama buluşması, bir tür tiyatro bayramı niteliğindeki düzenlendi. 

Hürriyet Kelebek’te kültür sanat alanındaki yazılarıyla yer alan Sayım Çınar, Kültür Sanat Emek Ödülü’nü aldı. Sayım Çınar, Kültür Sanat Emek Ödülü’nü tiyatro aşkı ve sanatın sürdürülebilirliği için “Göksel Kortay”, ” Rutkay Aziz”, “Zuhal Olcay” ve “Engin Günaydın” ile birlikte aynı sahnede havaya kaldırdı. 

Törende usta oyuncu Göksel Kortay, Rutkay Aziz ve Engin Günaydın gibi isimler de ödül aldı.

Zuhal Olcay ‘En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’, Engin Günaydın komedi dalında ‘En İyi Erkek Oyuncu’ ödüllerine değer bulundular. Hürriyet Kelebek’te her salı günü kültür sanat alanında ilgi çekici konuları, gelişmeleri gündeme taşıyan Sayım Çınar’a “Kültür Sanat Emek Ödülü” verildi. 

 

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.