‘Evren Tarih ve Sen’ Hümanist Kitap etiketiyle raflarda

Mehmet Güzel’in ikinci kitabı ‘Evren Tarih ve Sen’ Hümanist Kitap etiketiyle okurlarla buluştu.

‘Evren Tarih ve Sen’ Hümanist Kitap etiketiyle raflarda yerini aldı. Mehmet Güzel’in ikinci kitabı ‘Evren Tarih ve Sen’ okurlarla buluştu.

Mehmet Güzel, tarihte yaşanmış olaylarla bugünü birleştirmekte ve yaşama dair deneyimlerini ve önerilerini kitapta aktarıyor. ‘Evren Tarih ve Sen’ doğanın ve evrenin işleyip prensiplerinin, günümüzde farklı zaman ve mekânlarda da olsa benzerlik göstereceğinden hareket ediyor. Bu hareketle bugünü anlamaya çalışıyor ve yorumluyor.

İnsanların, toplumların hatta iş dünyasının ulaşılması istenen türlü hedeflere varmak için doğanın ve evrenin prensiplerini anlatan kitap, bir yol gösterici olarak işliyor ve örneklerle rehberlik ediyor.

Üst düzey yönetici ve yazar Mehmet Güzel’in Görünmeyeni Görebilmek adlı kitabından sonraki ikinci kitabı olan ‘Evren Tarih ve Sen’ kişisel gelişim ve yaşam kitapları içinde yer alıyor. Sade dille ve sürükleyici bir okuma serüvenine okurlarını davet ediyor.

‘Evren Tarih ve Sen’ kitabının konusu

‘Evren Tarih ve Sen’ kitabının tanıtım bülteninde şu cümleler yer alıyor:

Evrenin işleyişini sağlayan kanunlar, prensipler, kişisel yolculuğumuzda ve günlük hayatımızda da geçerlidir. Bir gezegenin Güneş’in etrafında dolaşma prensibi sizi hedefinizin yörüngesinde tutacak. Mimar Sinan’ın köprü inşa etmesini sağlayan akışkanlar mekaniği prensibi sizin yolunuzu açacak.

Uzay araçlarına ivme kazandıran kütle çekimi yasası, size de enerji sağlayacak. Tesla’nı alternatif akım yaklaşımı sizi ve etrafınızı büyütecek, uçak kanadının tasarım prensibi sizi yükseltecek…

30.000 yıl öncesinden de 2 sene öncesinden de öğreneceğimiz, değer üreteceğimiz çok olay var. Atalarımızın mağaralara çizdiği resimler, sanayi devrimleri, bir Wimbledon Finali, Florence Nightingale’in Üsküdar’da gerçekleştirdiği hayati değişim, 2020 Tokyo Olimpiyatlarındaki çarpıcı olaylar, Mısırlıların bize bıraktığı hikâyeler… Bu tarihi olayların hepsinden ve daha fazlasından yapılacak çıkarımlar size yolculuğunuzda büyük destek olacak.

Başarı yolculuğu, doğru hedefi belirlemek kadar hedefi doğru belirlemekle de başlıyor. Her yolculuk öncesi yapıldığı gibi, başarı yolculuğu öncesi de hazırlık yapılmalıdır. Kendinizi hazırlamak, olası engelleri öngörmek, gerekli kaynakları hazır tutmak ve yol arkadaşlarınızı belirlemek, size iyi gelecek bir yolculuk için olmazsa olmaz hazırlıklardır. “Evren, Tarih ve Sen” size başarı yolculuğunuzda size eşlik edecek. Yolculuk sırasında karşınıza çıkan engellerle başa çıkmak, destek bulmak, ihtiyacınız olan enerjiyi bulmak ve verimli kullanmak için de size destek olacak.

Bu kitap size başarıya ulaşma yolunda yol arkadaşlığı yapacak.

Tabii ki en büyük referans sensin… Senin yaşadıkların, gerçekleştirdiklerin, başardıkların, öğrendiklerinle harmanlanacak bütün bu evrensel ve tarihsel kazanımlar senin başarmanı kolaylaştıracak…

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.