Şehirde Kimse Yokken ne zaman sahneleniyor

22.03.2022
A+
A-

Şehirde Kimse Yokken adlı tiyatro oyunu seyirciyle buluşmaya devam ediyor. Oyun ne zaman sahneleniyor ve bilet fiyatları ne kadar?

Şehirde Kimse Yokken ne zaman sahneleniyor? Zorlu PSM Prodüksiyon’un oyunu Şehirde Kimse Yokken seyirciyle buluşmaya devam ediyor. 

Şehirde Kimse Yokken tiyatroda, karanlık bir trajediyle birlikte kadın olmanın erdeminin ve gücünün altını çizdiği öyküsünü seyirciye sunuyor.

Şehirde Kimse Yokken, 28 Mart’ta Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi’nde… 

Şehirde Kimse Yokken oyununun konusu

Rukiye, Anadolu’nun kırsalından kopup yolu İstanbul’a düşmüş bir kadındır. Öylesine bir kaostan kaçmıştır ki çareyi bir erkek berberine sığınmakta bulur. Sanki o berberin sahibi Nurullah kurtarıcı gibidir ve Rukiye’ye sahip çıkmıştır.Tuhaf bir arkadaşlık olur aralarında, yıllardır kimseyle konuşmayan Nurullah, Rukiye’de kendine yakın bir şeyler bulur. Mahallenin bitirimlerinden Ali de bu hikayeye dahil olur. Ali yönetmenlik hayali kuran genç bir adamdır, bu hikayeye de filminin baş kahramanı yani annesiyle giriş yapmıştır. Ali ile Rukiye arasında da sıra dışı bir arkadaşlık başlar. Ali mahalleye yeni düşmüş olan Rukiye’ye filmini ve hayallerini anlatırken bizi şenlikli ve uçuk hayatıyla tanıştırır.

Yalnızlık, arkadaşlık, aşk ve şiddet üzerine pek çok hikaye dinleriz bu üçlünün dünyasından.

Hayat bir masal mıdır? Masalsa bir sonu var mıdır? Mutlu son yoksa bu hayatta o zaman hayat dediğimiz şey masal mı, acı gerçeğin ta kendisi mi?

“Şehirde Kimse Yokken…” kadınlık, erkeklik üzerine de pek çok tartışmayı içinde barındırıyor. İnsanlığa “kadın” ve “erkek” diye verilen roller nedir? Rukiye, Nurullah ve Ali’nin perspektifinden cinsiyet meselesine bir bakış da görürüz. Bir erkek berberinin koltuğundan kadınlar, aşk ve yalnızlık nasıl görünür? O koltuğa oturanlar aynaya bakınca ne görür?

“Şehirde Kimse Yokken…” soru sordukça yeni sorular yaratan bir hikaye. Cevaplar hem tanıdık, hem de çok yabancı.

Şehirde Kimse Yokken bilet fiyatları

1. Kategori- 165,00 TL

2. Kategori- 132,00 TL

3. Kategori- 99,00 TL

 

Kapı Açılış: 20.00

Şehirde Kimse Yokken: 20.30

 

ETİKETLER:
Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.