Şener Şen Türkan Şoray’ı kaldıramadı

İkinci Bahar dizisindeki bir ‘sırrı’ Türkan Şoray açıkladı. Televizyon dünyasına damga vuran dizilerden olan İkinci Bahar’daki bir sahneyle ilgili bilinmeyeni Türkan Şoray anlattı.

Şener Şen Türkan Şoray’ı kaldıramadı

Şener Şen Türkan Şoray’ı kaldıramadı, dublör kullanıldı. Şener Şen ve Türkan Şoray’ın başrollerinde oynadığı efsane televizyon dizisi İkinci Bahar ile ilgili bir “sır” ortaya çıktı. 

Yayınlandığı dönem Türk televizyon dünyasına damga vuran ve halen hafızalarda olan İkinci Bahar dizisiyle ilgili Türkan Şoray bir anısını anlattı. 

Bir lokantada geçen hayatı anlatan İkinci Bahar dizisinde Şener Şen ve Türkan Şoray beğeniyle izlenmişti. Türkan Şoray, dizide eşinden boşanmış ve hayatın yükünü taşımaya çalışan Hanım rolünü oynamıştı. Şener Şen ise lokantanın sahibi Haydar Usta rolüyle çok sevilmişti. 

Haydar Usta da yıllar önce eşinden ayrılmış, işinin erbabı bir lokantacıdır. Hanım ve Haydar Usta arasında zamanla aşka başlar. Ancak aşkın açıklanması, itirafı haliyle kolay olmaz. Bu süreçte kavgalar, kıskançlıklar had safhadadır. Ama her ikisi de birbirlerine gizliden gizliye aşıktır. 

İkinci Bahar dizisinde Türkan Şoray’ın kiloları

Şimdi gelelim İkinci Bahar dizisinde Türkan Şoray’ın anlattığı o ilginç anıya. Türkan Şoray, dizinin çekimleri sırasında bol bol yemek, tatlı yediğini anlatarak “O dönem çok kilo almıştım” diyor. Sonra da devam ediyor “Bir sahne var. Hanım, Haydar’a kızıyor ve inat için rakip kebapçıya çalışmaya gidiyor. Ali Haydar bu duruma köpürüyor.”

Sahnenin devamında Ali Haydar, Hanım’ı sırtına yükleyip geri getirecektir. Şener Şen, Türkan Şoray’ı sırtlayıp taşımak zorundadır. Ama Türkan Şoray’ın kilolu hali nedeniyle Şener Şen’in gözü korkar, taşıyamaz. Filmin bu sahnesi için dublör kullanılır. Türkan Şoray şöyle diyor: “Filmdeki tek hile budur. Beni Şener Bey’in yerine başkası taşıdı”

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Cağaloğlu’nda yayınevlerinin arasında büyüdü. Eski kitap, imzalı kitap koleksiyoneri. Osmanlıca eserler üzerinde araştırmalar yapıyor. Türk tarihi alanında okumalar yaparak ve paylaşımlarda bulunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.