Seranay Sarıkaya Bergen için ne zaman kamera karşısına geçecek

02.12.2020
A+
A-

Arabesk müziğin efsane sesi Bergen’in hayatının aktaralıcağı sinema filminde Bergen’i canladıcak olan Serenay Sarıkaya kamera karşısına geçmek için gün sayıyor.

Seranay Sarıkaya Bergen için ne zaman kamera karşısına geçecek? Uzun zamandır beklenen sorunun cevabı geldi. Pandemi nedeniyle bir süredir ertelenen Bergen filminin çekimleri için tarih açıklandı. 

Serenay Sarıkaya Bergen rolü için kamera karşısına geçmeye gün sayıyor. Özel şarkı dersleri alan ve zaten sesi de hayli beğenilen Serenay Sarıkaya nihayet hayal ettiği rol için kamera karşısına geçecek. 

Bergen rolü Serenay Sarıkaya’nın kariyerinde yeni bir sayfa açacağa benziyor. Seranay Sarıkaya Bergen filmindeki rolüne uzun zamandır hazırlanıyordu. Bergen filminin çekim tarihi belli oldu. Yapımcılar Bergen filminin bahar aylarında çekilmesi yönünde karar aldı. 

Senaryo için edebiyatçı ve sosyologlara danışıldı

Bergen filminin senaryosu sosyolog ve edebiyatçılarla yazıldı. Serenay Sarıkaya’nın başrol oynayacağı Bergen filminin senaryosunun yazımı ile ilgili ilgi çekici bir detay ortaya çıktı. 

Filmin yapımcısı Mine Şengöz, Bergen’in ailesiyle bir araya geldi. Ailenin desteği alınarak çekilecek projeye birçok sosyolog ve edebiyatçı, yazar katkı verecek.

Acıların kadını lakabıyla tanınan arabesk sanatçı Bergen’in hayatını konu alan ancak salgın nedeniyle çekimleri ertelenen filmde Serenay Sarıkaya başrolde yer alacak. Acıların kadını lakabıyla tanınan arabesk sanatçı Bergen’in hayatını konu alan ancak salgın nedeniyle çekimleri ertelenen filmde Serenay Sarıkaya başrolde yer alacak.

Sarıkaya’nın “Tam 1.5 yıldır bu role çalışıyorum” dediği projede hayat vereceği Bergen filmi önümüzdeki bahar çekilecek.

Filmin yapımcısı Mine Şengöz, geçtiğimiz günlerde Bergen’in ailesiyle bir araya geldi. Asıl adı Belgin Sarılmışer olan şarkıcı Bergen’in hikayesi ailesinin izniyle ve dayanışmasıyla ele alınarak yazılacak.

Bergen’in filminin senaryosu yazılırken öyküye destek veren danışmanlar arasında şu isimler yer alıyor: Sosyolog Prof. Meral Özbek, gazeteci Tuğrul Eryılmaz, psikiatr Cemal Dindar, edebiyatçı Murat Özyaşar ve edebiyatçı Yavuz Ekinci.

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.