Şerif Fatih’in şiir kitabı Kahkaha Rengi raflarda

Şerif Fatih üçüncü şiir kitabıyla şiirseverlerin karşısında… Şairin ‘Kahkaha Rengi’ adlı şiir kitabı okurlarla buluşuyor.

Şerif Fatih’in şiir kitabı Kahkaha Rengi raflarda yerini aldı. Şiirlerini daha önce ‘Bulutlar Gökyüzünde’ ve ‘Kayıp Takvimi’ adlı kitaplarla okurlara ulaştıran Şerif Fatih’in üçüncü şiir kitabı ‘Kahkaha Rengi’ çıktı. 

Hayal Yayınları etiketiyle çıkan kitap Ölüme Mektuplar, Zamana Mektuplar, Yarım Kalan Adressiz Mektuplar olmak üzere üç bölümden oluşuyor.

Şerif Fatih, şiirlerini birbirlerine ilişkilendirerek yazan bir şair… Bu kitabında da daha öncekilerinde olduğu gibi yoğun bir metinlerarasılık dikkat çekiyor.

Mısır’ın Ölüler Kitabı, Gılgamış Destanı, Avesta, Upanişadlar gibi arkaik metinlere ve kutsal kitaplara yoğun göndermelerle ölüm ve zamana insanın verdiği anlamı sorguluyor.

Ölüm ve zamana tek taraflı mektuplar gönderen şair, varlık ve hiçlik arasında tedirginlik içinde olan insanı yaşama anlam katmaya davet ediyor.

Bir masalın tavan arasında mahsur çocukluğum
bekliyorum seni renksiz güllerin yenilgi şöleninde
ben toprağın alnında yanık izi kendine çatlayan taş
hayal iklimi bir kadının rahminde.
Unutuldum ertelenen intiharların kapısız eşiğinde
unutuldum vebalı yankısında bir tufanın

Sonsuz yosunlaşır bekleyiş sonsuz yosunlaşır seninle
çünkü her ölüm bir hatıradır sonraki ölümlere

Şerif Fatih kimdir

1986 yılında Elazığ’da doğdu. Fırat Üniversitesi Bilgisayar Öğretmenliği Bölümünde lisans ve yüksek lisans öğrenimini tamamladı. Daha sonra Felsefe lisans eğitimini Anadolu Üniversitesinde tamamlayan şair, felsefe yüksek lisans öğrenimine ise Sakarya Üniversitesinde devam etmektedir.

Şiirleri, poetik ve felsefi yazıları çeşitli dergilerde yayımlandı. Aksisanat, Yıldız Tozu Edebiyat Dergisi ve dijital Edebiyat platformu Aksisanat Portal’da çeşitli görevler yürütmektedir.

Yayımlanan Kitapları:

Bulutlar Gökyüzünde (Şiir), Mühür Kitaplığı, 2015.
Kayıp Takvimi (Şiir), Mühür Kitaplığı, 2017.

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.