Serpil Başaran resim sergisi Galeri İdil’de

Yağlı boya tablolarıyla tanınan ressam Serpil Başaran, üçüncü kişisel sergisini Galeri İdil’de açtı. Sergi 19 Ocak 2019 Cumartesi gününe dek sanat severleri misafir edecek.

Serpil Başaran resim sergisi Galeri İdil’de, sanat severleri ağırlıyor. Serpil Başaran, yağlı boya çalışmalarını “b’AKIŞ” adlı sergisinde bir araya getirdi. Üçüncü kişisel sergisini açan sanatçı, 52 eseri ile sanat severleri selamlıyor. 

Tuval üzerine yağlı boya tekniğiyle figüratif çalışmalar yapan Serpil Başaran’ın “b’AKIŞ” adlı sergisi Nişantaşı Galeri İdil’de 19 Ocak 2019 tarihine kadar görülebilecek. 

Serpil Başaran çalışmalarında özellikle portrelerindeki bakışların izleyeni takip ettiğini belirterek “Bu sergimdeki portrelerin bazılarının bakışları, adeta izleyenlere bakıyor gibi oldu. İnsanı gülümseyen portreler, balerinler ve günlük hayata dair yaşamdan birçok kesiti tuvale yansıttım” dedi. 

Ressam Serpil Başaran, temel sanat eğitimini Topkapı Sarayı’nda tezhip ve minyatür alanında aldı. Resme olan tutkusundan dolayı bir süre sonra Hayrettin Sönmez atölyesinde yağlı boya çalışmalarına başladı.

Serpil Başaran yağlı boya tablolarından oluşan üçüncü kişisel sergisini açtı.

Sanatçı, 18 yıldır yağlı boya resim yapıyor. Ünlü gastronomi uzmanı şef Vedat Başaran ile evli ve 2 kız çocuk annesi olan sanatçı, kişisel sergilerin yanı sıra 10’dan fazla karma ve grup sergilerine de katıldı.

Serpil Başaran’ın sergisinin önceki gün yapılan açılışına cemiyet hayatından ve sanat dünyasından tanınmış kişiler katıldı. Sergi 19 Ocak 2019 Cumartesi gününe kadar gezilebilecek.

Galeri İdil:  Valikonağı Cad.No:45/47 A Nişantaşı    Tel: 0212 283 23 83

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.