Serra Yılmaz Don Kişot ile İtalya’da kapalı gişe

03.12.2019
A+
A-

Ünlü oyuncu Serra Yılmaz’ın rol aldığı oyun İtalya’da kapalı gişe oynuyor. Oyun İtalya turnesine çıkıyor. Biletler hızla tükendi.

Serra Yılmaz Don Kişot ile İtalya’da kapalı gişe… Ünlü oyuncu Serra Yılmaz, İtalya’da yaşıyor ve sanat hayatını bu ülkede sürdürüyor. Serra Yılmaz ve Alessio Boni’nin başrolünde oynadığı Don Kişot oyunu İtalya turnesine çıktı.

İtalyanların büyük ilgi gösterdiği oyunun biletleri kısa sürede tükendi.

Serra Yılmaz, 15 senedir aralıksız olarak İtalya’da tiyatro sahnesine çıkıyor. Serra Yılmaz, yeni oyunu Don Kişot ile tiyatroseverlerle buluşuyor.

Oyunun turnesi geçtiğimiz hafta başladı. Turne programına göre nisan ayına kadar 100 temsil gerçekleştirilerek tüm İtalya baştan sona dolaşılacak.

Alessio Boni, İtalya’nın ünlü oyuncularından. Serra Yılmaz ve Alessio Boni, Miguel de Cervantes’in ölümsüz eserinden uyarlanan Don Chisciotte (Don Kişot) için beraber sahnede olacak.

Serra Yılmaz, oyunda Don Kişot’un yol arkadaşı Sancho Panza rolünü oynuyor. 

Oyunun prodüksiyonu İtalya’nın büyük tiyatrolarından Nuovo Tiyatro’ya ait. Oyun geçtiğimiz sezon da büyük beğeni toplamış ve sene boyunca kapalı gişe oynanmıştı.

İtalya’daki hayranları, bu sezon da şimdiden biletleri tükenmeye başlayan oyunun turnesiyle Serra Yılmaz’ın unutulmaz performansına tanıklık edecek.

Alessio Boni ve Serra Yılmaz’a sahnede Marcello Prayer, Francesco Meoni, Pietro Faiella, Liliana Massari ve Elena Nico gibi deneyimli ve genç İtalyan oyuncular eşlik ediyor.

İtalya’da tiyatro başarılarına sürekli bir yenisini ekleyen oyuncu, geçtiğimiz senelerde İtalya’nın en prestijli tiyatro ödüllerinden Persofone Ödülleri’nde En İyi Kadın Oyuncu ile Cuomo Uluslararası Ödülleri’ne layık görülmüştü.

Serra Yılmaz son olarak 19 Aralık’ta İtalya’da vizyona girecek olan Ferzan Özpetek’in yeni filmi La Dea Fortuna’da (Şans Tanrıçası) rol almıştı.

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.