Sezai Aydın’ın cenazesi bugün son uğurlama

21.12.2021
A+
A-

Usta oyuncu Sezai Aydın’ın vefatının ardından cenaze töreniyle ilgili ayrıntılar belli oldu. İBB Şehir Tiyatroları, Sezai Aydın’ın cenaze töreniyle ilgili açıklamada bulundu.

Sezai Aydın’ın cenazesi bugün toprağa verilecek. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatroları, usta oyuncu ve seslendirme sanatçısı Sezai Aydın için bir baş sağlığı mesajı paylaşarak, cenaze töreniyle ilgili de detayları duyurdu. 

İBB Şehir Tiyatroları’ndan yapılan açıklamada “Değerli Sanatçısı, tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, seslendirme sanatçısı Sezai Aydın’ı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyor. Kederli ailesine, tüm sevenlerine ve Türk Tiyatrosu’na başsağlığı dileriz.” denildi. 

Sezai Aydın’ın cenaze namazı Üsküdar Şakirin Camisi’nde

Açıklamada, Sezai Aydın’ın ölüm nedeninin şekere bağlı kalp yetmezliği olduğu belirtilerek “Sezai Aydın için 22 Aralık 2021 Çarşamba günü saat 10:30’da Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi’nde tören düzenlenecektir. Sanatçı, Üsküdar Şakirin Camii’nde öğle namazını müteakiben kılınacak cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı’nda toprağa verilecektir.” denildi. 

Açıklamaya göre Sezai Aydın’ın cenaze namazı Üsküdar Şakirin Camisi’nde kılınacak. Öğlen kılınacak cenaze namazının ardından Sezai Aydın’ın cenazesi Karacaahmet Mezarlığı’nda toprağa verilecek. 

Sezai Aydın kimdir

Sezai Aydın 15 Şubat 1952’de Ankara’da doğdu. Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, aynı zamanda seslendirme sanatçısıdır. John Rambo, Rocky Balboa ve Fred Çakmaktaş karakterleri seslendirmeleriyle ünlenmiştir.

Ankara Üniversitesi İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi mezunu olan Aydın, Şehir Tiyatroları sanatçısı olup, bugüne kadar birçok oyunda görev yapmıştır. Bir dönem Keçiören Belediyesi’nde “Cumartesi Cumartesi” adlı bir çocuk eğlence programını yürütmüştür. Sinema ve dizi filmlerde de rol alan usta sanatçı, yıllarca birçok ünlü yerli ve yabancı karakterin seslendirmesini başarıyla yapmıştır. Ayrıca, Başkent İletişim Bilimleri Akademisi’nde, seslendirme ve oyunculuk eğitimleri vermiştir.

Sezai Aydın’ın Şehir Tiyatroları’nda rol aldığı oyunlar

Lüküs Hayat
Pazartesi – Perşembe
Tekrar Çalsam
Nekrassov
Sersem Kocanın Kurnaz Karısı
Dosya
Rumuz Goncagül
İstanbul Efendisi
Hadi Öldürsene Canikom
Shakespeare
Hisse-i Şayia “Bir Evlilik Komedisi”

ETİKETLER:
Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.