Sibel Ateş Yengin’den ilk kitap Bu Evde Kimse Yaşamıyor

Kültür sanat haberleri ile medyadan tanıdığımız Sibel Ateş Yengin, ilk kitabı ile okurların karşısında. Yengin, hikayelerini kitaplaştırdı.

Sibel Ateş Yengin’den ilk kitap Bu Evde Kimse Yaşamıyor

Sibel Ateş Yengin ilk öykü kitabı Bu Evde Kimse Yaşamıyor ile okurlarla buluşuyor. Kitap dünyasının medyadaki temsilcisi olan gazeteci Sibel Ateş Yengin, belki de doğal bir akış ile edebiyat dünyasındaki “yazarlık” sıfatı ile yerini almak için ilk adımını attı.

Yengin, öyküleriyle ilk kez okurlarla tanışıyor. Bu Evde Kimse Yaşamıyor ilk kitap özelliği ile edebiyat dünyasına uzun yıllar medya ayağında hizmet etmiş bir kalemden raflara ulaşıyor. Kitap, Everest Yayınları’ndan çıktı.

Sibel Ateş Yengin ilk kitabı Bu Evde Kimse Yaşamıyor ile karşımızda

Bu Evde Kimse Yaşamıyor’un tanıtım bülteni

Sibel Ateş Yengin’in ilk öykü kitabı Bu Evde Kimse Yaşamıyor yaşamda küçük inceliklerin hala yaşadığını iddia ediyor. Küçük, incecik, sessiz, belki köşede.  Bu bir ilk kitap. Şifasını kendi buluyor. Derdine derman oluyor.

“O evde kim yaşıyor?

O ilk gece buz gibiydi yanakların. Ellerin… Ellerin soğumamıştı henüz. Anne. Çok yalnız kaldım anne. Bak sana ilk kez anne dedim. An. Ne. Anne. Annn ne! Anne. Aaannne. Duydun mu beni anne? Anne. Elimi tutmasan da gözüme bakmasan da saçlarıma dokunmasan da bu evin bir annesi vardı. Beni sensizliğe alıştırmanın bir yoluydu bu. Biliyorum. Sevdiğindendi uzak durman. Değil mi anne? Çok sevdiğindendi. Ölü de olsa bir anneye sarılmak huzur verir. Öyle değil mi anne? Öyleyse derdime derman olacak, şifamı kendim bulacağım…”

Editör: Serdar Tunatürk

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.