Sıla kitap imza protestosu için ne dedi

İmza gününde bekleyen okurların tümünün kitaplarını imzalayamadığı için protesto edilen Sıla Gençoğlu, ne söyledi? Ünlü pop müzik şarkıcısı Sıla, şiir kitabını imzalamak için İstanbul Kitap Fuarı’nda yoğun bir ilgiyle karşılaştı. Ancak bütün okurların kitabını imzalamadan fuar alanından ayrıldı.

Sıla kitap imza protestosu için ne dedi

Sıla kitap imza protestosu için ne dedi? Pop müziğin sevilen seslerinden Sıla Gençoğlu, geçtiğimiz günlerde İstanbul Kitap Fuarı’nda düzenlenen imza etkinliğinde okurlar tarafından tepkiyle ‘uğurlanmıştı’. Çünkü Sıla’nın imza gününde bekleyen okurların bir bölümü hayal kırıklığına uğradı. Ellerinde Sıla’nın şiir kitabıyla saatlerdir bekleyen yüzlerce okur, sanatçıyı protesto etmişti.

Sıla’yı sabah saatlerinden beri bekleyen çoğunluğu genç okur kitlesinin bir bölümü kitaplarını imzalatamadı. Sıla Gençoğlu iki saat süresince kitabını imzaladı. Süre dolunca da bekleyen okurlar ellerinde kitaplarıyla kalakaldı. Bu nedenle satın aldıkları kitapları iade edenler ve Sıla’yı protesto edenler de oldu. 

Sıla Gençoğlu, bugün NTV’de yayınlanan Gece Gündüz programında konuyla ilgili gelen soruyu cevapladı. Sıla, yaşanılanın kendisini üzdüğünü belirterek “İki saatlik imza diliminde bütün okurların kitabını imzalamak mümkün olmadı. Çok şükür ki seviliyorum. Ancak sabaha kadar da orada kalsam, yeni gelenlerin kitaplarını imzalamak imkanımız olmayacaktı. İmza günü etkinliği için belirlenen iki saatte imzalayabildiğim kadar okurun kitabını imzaladım. Ben de üzgünüm” dedi. 

Editör: Pelin Çite 

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.