Yol Ayrımı filminden çıkarılan sahne

13.11.2017
A+
A-

Yavuz Turgul ilgi çekici bir açıklama yaptı. Yol Ayrımı filminden çıkarılan sahneyi anlattı. Filmden çıkarılan sahne nasıldı? Bu konuyla ilgili detayları anlatan Yavuz Turgul, filmde edebiyat ve şiire ağırlıklı olarak yer verdi.

Yol Ayrımı filminden çıkarılan sahne

Yol Ayrımı filminden çıkarılan sahne filmin yönetmeni Yavuz Turgul tarafından açıklandı. Şener Şen yeni filmi ile 10 Kasım’dan itibaren seyirciyle buluştu.  Vizyona giren Yol Ayrımı filminden bir sahnenin çıkarıldığını filmin senaristi ve yönetmeni Yavuz Turgul açıkladı. 

Filmin baş rolünde Şener Şen oynuyor. Kötü karakterli bir patron olan Mazhar Kozanlı karakterini canlandıran Şener Şen izleyiciden yine tam puan aldı. Şener Şen ve Yavuz Turgul ikilisinin sinemadaki yeni filmi izleyici tarafından beğenildi. 

Yavuz Turgul, filmle ilgili çeşitli gazete ve dergilere röportajlar veriyor.  Film yaklaşık 1 saat 50 dakika uzunluğunda. Türk sinemasının usta yönetmeni Yavuz Turgul, filmle ilgili ilgi çekici bir detayı paylaştı. Yavuz Turgul, çekilen bir sahnenin filmden çıkarıldığını anlattı. Filmde edebiyat ve şiirin ağırlığını görmek mümkün. Şener Şen dünyaca ünlü bir şiiri de okuyor. 

YOL AYRIMI FİLMİNDEKİ ŞİİRLERİ BURAYI TIKLAYARAK OKUYABİLİRSİNİZ

Yavuz Turgul, bu sahneyi uzun bulduğu için çıkardığını belirtti. Yavuz Turgul bu açıklamayı şu sözlerle yaptı: 

Benim belli bir yerde durup oradan mesajlar vermem doğru değil. Yönetmenin tüm algısını açarak farklı durumları aynı potada buluşturması gerekiyor. Belli bir yerde durup, sadece belli bir karakterin bakış açısı ile hikayeyi yansıtmak bana göre değil. Mesela Emine’nin hayatına Mazhar’ın bakışıyla birlikte vicdan harekete geçiyor.

Altan’ın Mazhar’a “Sen Tolstoy musun?” deyişi. Orada çok büyük bir sahne vardı, attım. Mazhar’ın “Tolstoy nerden çıktı?”sıyla başlayıp Altan’ın meseleyi uzun uzun anlattığı sahne: “Tolstoy yaşlanınca bütün varlığını, kitapların telif haklarını yoksul köylülere dağıtmak ister.

Ama karısı buna izin vermez, aralarında müthiş bir mücadele başlar. Sonunda Tolstoy pes eder, karısını terk ederek Astapovo kasabasında bir istasyon şefinin evinde zatürreeden ölür.” Bunu anlatıyordu Altan, Şener de sahnenin finalinde ona şaşkınlıkla bakıyordu. Uzun diye çıkardım.

Editör: Cem Cengiz Yarar

Reklam
Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@yavuzrencberler.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.