Şimdinin Peşinde sergisi sanal tur ile ziyaret edilebiliyor

İstanbul Modern, 2018-2020 yılları arasında Beyoğlu’ndaki geçici mekânında ziyaretçiyle buluşan koleksiyon sergisini Şimdinin Peşinde başlığı ile sanal ortamda sanatseverlerle buluşturuyor.

Şimdinin Peşinde sergisi sanal tur ile ziyaret edilebiliyor. İstanbul Modern tarafından düzenlenen farklı dallarda iş yapan 33 sanatçının eseri Şimdinin Peşinde sergisinde sanatseverlerle buluşuyor. 

Şimdinin Peşinde sergisi İstanbul Modern’in dijital platformlarda sürekli güncellediği içeriklerinden biri… “Şimdinin Peşinde” 2018-2020 yılları arasında müzenin Beyoğlu’ndaki geçici mekânında ziyaretçiyle buluşan koleksiyon sergisi. 

Sergi şimdi sanatseverlere sanal ortamda sunuluyor. Bu yazının altında yer alan linkin üzerinden Şimdinin Peşinde sergisini sanal tur ile gezme olanağı sunuluyor. 

Şimdinin Peşinde sergisinde neler var

Bir koleksiyon sergisi olan Şimdinin Peşinde, günümüz dünyasında insanlık hallerine odaklanıyor. İnsanın kent, doğa ve kendi benliğiyle olan ilişkisi irdeleniyor. İrdelemeyi tarihsel, toplumsal ve kişisel bağlamda ortaya koyan eserler sergide yer alıyor. 

Birbiriyle kesişen ve ilişkiye geçen çeşitli tematik duraklarla örülen sergideki yapıtlar aracılığıyla kimlik, beden, toplumsal cinsiyet politikaları, yapım ve yıkım süreçleri, doğa ve insan ilişkisi irdeleniyor.

33 sanatçıdan eserler 

Şimdinin Peşinde sergisinde 33 sanatçının resim, heykel, yerleştirme, video ve desenleri yer alıyor. Toplamda 42 yapıt, insanın fiziki çevresiyle kurduğu ilişkinin dinamiklerini ortaya koyuyor.

Farklı değişimlerin yıkıcı boyutlarıyla baş etmeye çalışan insanın kendisine dönmesi, benliğini araması ve bilinçaltının derinlikleriyle olan ilişkisi serginin önemli bir eksenini oluşturuyor.

Serginin küratörlüğünü İstanbul Modern’in küratöryel ekibinden Öykü Özsoy, Deniz Pehlivaner ve Ümit Mesci’nin üstlendi. Sergide çalışmaları yer alan sanatçılar: 

Balkan Naci İslimyeli, Taner Ceylan, Murat Akagündüz, Rasim Aksan, Mehmet Güleryüz, Alaettin Aksoy, Deniz Aktaş, Peter Anders, Mehtap Baydu, Ramazan Bayrakoğlu, Sabri Berkel, Adnan Çoker, Burhan Doğançay, İpek Duben, Olafur Eliasson, İnci Eviner, Hüsamettin Koçan, Azade Köker, Maro Michalakakos, Sarah Morris, Hans Op de Beeck, Angel Otero, Kemal Önsoy, İrfan Önürmen, Necla Rüzgar, Sarkis, Güneş Terkol, Canan Tolon, TUNCA, Ömer Uluç, Zhan Wang, Nil Yalter, Jérôme Zonder.

Sanal tur linki:

https://www.istanbulmodern.org/tr/dijital-uye-platformu/simdinin-pesinde-sanal-tur_2528.html

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.