Sinan Akyüz Meyra romanı ile Bosna hikayesi yazdı

Gerçek hayata dayanan kişisel hikayelerden yola çıkarak yazdığı romanlarıyla Türkiye’nin çok okunan yazarları arasında olan Sinan Akyüz, yeni romanı ile okurlarıyla buluşmaya hazırlanıyor. Meyra adlı romanı önümüzdeki günlerde raflarda olacak.

Sinan Akyüz Meyra romanı ile bir Bosna hikâyesi anlatıyor. Romanları daima çok okunanlar listesinde yer alan Sinan Akyüz’ün yeni romanı önümüzdeki günlerde raflara çıkıyor. 

Sinan Akyüz’ün Alfa Yayınları’ndan okurlarla buluşacak olan romanı Meyra, Bosnalı Müslümanların soykırımına odaklanıyor. 

Gerçek hayattan aldığı öykülerle romanlarına sağlam bir iskelet oluşturan Sinan Akyüz, Meyra adlı son romanına da okuru unutulmaması gereken o günlere götürüyor. Avrupa’nın ortasında yaşanan soykırım Sinan Akyüz’ün Meyra adlı romanının ana atmosferini oluşturuyor. 

Ancak tüm acılara, insanlık dışı dramlara rağmen insanın içindeki aşk ve sevgi Sinan Akyüz’ün her romanında var olan ve ustalıkla yazdığı duygular… 

Sinan Akyüz, yeni romanını ilk kez 9 Kasım’da okurlarına 38. TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı’nda imzalayacak. Sinan Akyüz’ün imza günü 9 Kasım Cumartesi günü saat 14:00-15:00 arasında düzenlenecek. 

Sinan Akyüz, 38. TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı’nda okurlarıyla buluşacak.

Meyra romanı arka kapak

Sinan Akyüz’ün Meyra romanının arka kapak yazısı: 

“Son günlerde,” diye konuşmasını sürdürdü Meyra. “Bir duygu her karanlık çöküşünde gelip yakama yapışıyor. Onu yenmek için bir şeyler yapmak zorunda hissediyorum kendimi. Bazen korkum ve üzüntüm birbirine karışıyor. Sabrım, bütün korkularım, belirsizliklerim ve acılarım… Hepsi sanki bu duyguda bir araya gelmiş gibi. İşte o zaman aklıma sen geliyorsun, seni düşünüyorum. Özellikle de akşamın o ilk saatlerinde…”

Meyra: Bir Bosna Hikâyesi, Avrupa’nın orta yerinde, bütün dünyanın gözlerinin önünde gerçekleşen 20. yüzyılın en büyük trajedisine, Bosnalı Müslümanların soykırımına odaklanıyor.

Tamamen gerçeklere dayanan kişisel hikâyelerden, acılardan yola çıkan Sinan Akyüz, sadece siyasi meseleleri etkili bir biçimde ortaya koymakla kalmıyor, mikro düzeyde iki insan arasında –komşu, arkadaş, sevgili, akraba– oluşan duyguları da ustalıkla gözler önüne seriyor.

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.