Sinemanın efsane yönetmeni Richard Donner hayatını kaybetti

Sinemanın efsane yönetmeni Richard Donner hayatını kaybetti. 91 yaşındaki Richard Donner’ın ölümünü asistanı duyurdu. Ancak ölüm nedeniyle ilgili bir açıklama yapılmadı.

Sinemanın efsane yönetmeni Richard Donner hayatını kaybetti. Ünlü yönetmen Richard Donner, Superman, The Goonies, Cehennem Silahı, Define Avcıları gibi çok sayıda gişe rekoru kıran ikonik Hollywood filmlerine imza atmıştı. 91 yaşındaki Richard Donner’ın ölümünü asistanı duyurdu. Ancak ölüm nedeniyle ilgili bir açıklama yapılmadı.

1970 ve ’80’li yıllarda yönettiği sayısız Superman, The Goonies, Mel Gibson’ın oynadığı Cehennem Silahı, Define Avcıları, 1976 yapımı korku klasiği The Omen, 1988 yapımı ‘Scrooged’ gibi filmlerin yönetmeni Richard Donner’in dün hayatını kaybettiği bildirildi. Donner, son 2006 yılında ’16 Blocks’ filmi ile kariyerini noktalamıştı.

‘Goonies’ filminin yıldızı Sean Astin, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Richard Donner hayal edebileceğiniz en büyük, en gür sese sahipti. Büyük bir dikkatle filmleri yönetir, daha önce hiçbir erkekte görmediğiniz şekilde kahkaha atardı. Dick çok eğlenceliydi. Onun ne yaptığını fark ettiğimde 12 yaşımdaydım, Onu çok seviyorum” dedi.

‘The Goonies’in üzerine inşa edildiği hikayenin yazarı, yönetmen Steven Spielberg, yaptığı açıklamada, Donner’ın ‘filmlerine güçlü bir şekilde hakim olduğunu’ söyledi.

Yapım şirketi Amblin aracılığıyla açıklamasını paylaşan ünlü yönetmen Spielberg ise “Onun etrafında olmak; en sevdiğiniz koçla, en zeki profesörle, en ateşli motive ediciyle, en sevecen arkadaşla, en sadık müttefikle ve elbette, en büyük Goonie’yle takılmaya benziyordu” ifadelerini kullandı.

 

ETİKETLER:
Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.