Şişli Komşu Kart ile daha temiz hedefe yürüyor

Şişli Belediyesi’nin daha temiz bir ilçe için uygulamaya aldığı Şişli Komşu Kart için tanıtım toplantısı yapıldı. Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’ndaki toplantının ardından Haluk Levent konser verdi.

Şişli Komşu Kart ile daha temiz hedefe yürüyor. Şişli Komşu Kart tanıtım toplantısı Haluk Levent konseri ile yapıldı. 8 Temmuz günü Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleştirilen tanıtım toplantısı Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin’in ev sahipliğinde düzenlendi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yanı sıra CHP üst düzey parti temsilcileri, milletvekilleri, belediye başkanları, siyasi partilerin temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileriyle birlikte Şişlililer toplantıya katıldı.

Şişli Komşu Kart tanıtım toplantısının ardından Haluk Levent, Şişlilere doyumsuz bir müzik ziyafeti sundu.

Şişli Belediyesi tarafından geleceğe temiz bir çevre, kendini yenileyen doğa ve sağlıklı yaşam alanları bırakmak amacıyla başlatılan ‘Şişli Komşu Kart’ın tanıtım toplantısı; pandemi koşullarına uygun olarak 8 Temmuz Perşembe günü Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleştirildi.

Başkan Muammer Keskin, Ocak 2021’de projeye başladıklarını belirterek amaçlarının ambalaj atıklarını çöpten ayırarak geleceğe temiz bir çevre, kendini yenileyen doğa ve sağlıklı yaşam alanları bırakmak olduğunu söyledi: “Biz bu hizmetimizle kağıt, plastik, cam ve metal gibi yeniden değerlendirme olanağı olan ambalaj atıklarını komşularımızın sokağına giderek topluyor ve geri dönüşüme kazandırıyoruz” 

Toplumcu belediyecilik anlayışı

Komşu Kart’ın para puan, ayni destek, nakit desteği, asker ailesi desteği, indirim kart, sağlık kart, pati kart ve öğrencilere burs desteği gibi 8 farklı fonksiyonu sunduğunu belirten Keskin, ambalaj atıklarını ödülle buluşturma fikrini, bir dayanışma örneği olarak, Antalya Muratpaşa Belediyesi’nden ve Belediye Başkanı Ümit Uysal’dan aldıklarını sözlerine ekledi.

Keskin, sözlerini şöyle sürdürdü: “Göreve geldiğimizden beri toplumcu belediyecilik anlayışıyla çalışıyoruz, toplumcu belediyeciliğin olmazsa olmazı ise dayanışma. Şişli Komşu Kart ile hem toplumcu belediyecilik hem de dayanışma örneği gösteriyoruz.  Biz bu hizmeti daha iyi bir gelecek için başlattık. Destek veren tüm komşularıma teşekkür ediyorum. Çünkü bu işin önemli bir parçası sizsiniz. Sevgili dostlar, geleceğimizi tehdit eden doğa tahribatını durdurmak ve zararı geri çevirmek mümkün! Atacağımız küçük adımlarla bile bu tahribatı durdurabiliriz. Çocuklarımıza yaşanabilir bir dünya miras bırakabiliriz.”

Haluk Levent’ten müzik ziyafeti

Keskin’in ardından CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da birer konuşma gerçekleştirdi. ‘Şişli Komşu Kart’ tanıtım toplantısının ardından çevre hareketiyle çok kıymetli çalışmalara imza atan sanatçı Haluk Levent sahne aldı.  Levent, birbirinden hareketli ve muhteşem sahne performansı ile katılımcılara müzik ziyafeti verdi.

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.