Sırma ilk albümü Gökten ile müzik severlerin karşısında

18.11.2021
A+
A-

Müzik hayatının büyük kısmını ABD’de geçiren ve orada eğitim alan Sırma ilk albümü ‘Gökten’ ile 19 Kasım’da müzik severlerin karşısında olacak.

Alternatif popun yeni ismi Sırma ilk albümü ‘Gökten’ ile 19 Kasım’da müzik severlerin karşısında olacak. Son yıllarda adını müzik dünyasındaki çalışmaları duyuran ancak albüm yapmayan Sırma, bu kez daha büyük ve anlamlı bir adım atıyor. 

Sırma, Türk alternatif pop dünyasının sayılı kadın prodüktörlerinden… Sırma ilk albümü “Gökten” ile tüm büyük dijital müzik platformlarında yerini alacak.

Genç sanatçı Sırma aldığı teklif üzerine albümündeki şarkıları önce Instagram ve Facebook’ta yayınladı. Sırma bu iş birliğiyle Türk müzik dünyasında bir ilke imza attı. 

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

SIRMA (@sirma)’in paylaştığı bir gönderi

Sırma, çalışmalarını inzivaya çekildiği Bodrum’daki ev stüdyosunda tek başına tamamladı. Elektronik ve organik sesleri sentezleyerek hazırladığı Gökten adlı albümünü genç sanatçı bir iç yüzleşmenin ürünü olarak nitelendiriyor.

Sırma’nın Gökten adlı albümünde 8 şarkı yer alıyor. Albüm, ağırlıklı olarak Türkçe sözlü melodilerden oluşsa da, İngilizce sürprizler de içeriyor.

Albümün Instagram’da öne çıkarılan deneysel teklileri “Üzülürsün Sonra” ve “Sen Çoktan Gittin Benden”, on binlerce reel ve hikayede paylaşıldı.

“Gökten”in dikkat çeken parçalarından “Fear / Mutluluk” için hazırlanan klip de, albümle aynı gün yayına girecek.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

SIRMA (@sirma)’in paylaştığı bir gönderi

Sırma hakkında merak edilenler

Sırma, İstanbul’da doğdu. Müzik hayatının çoğunu Amerika’da geçiren Sırma, vokalistliğini yana sıra donanımlı bir besteci, söz yazarı, prodüktör ve ses mühendisi.

Robert Kolej’den mezun olan Sırma, Berklee College of Music’te aranjörlük ve müzik prodüksiyonu üzerine burslu eğitim aldı.

Solo kariyerinin ilk adımlarını, şimdi dünya çapında tanınan Illenium ve Said The Sky’la birlikte yarattığı, “Drop Our Hearts” ve “Drop Our Hearts (Part II)” adlı şarkılarla attı.

Kendi tekli ve kısa çalarlarıyla da hem Türkiye’de, hem de yurt dışında medyanın ilgisini çekmeyi başaran SIRMA’nın çalışmaları, Entertainment Weekly, The Line of Best Fit ve Clash gibi önemli platformlarda yer buldu.

2018’de piyasaya sürdüğü ilk Türkçe parçası “Belki Bir Gün” ile beraber SIRMA, halk arasında da dikkatleri üzerine çekerek, bir hafta içerisinde Spotify Viral 50 Türkiye listesinde 3. sıraya kadar yükseldi. Bu çıkışı takiben çıkan “Coming Undone” da, Apple Music tarafından hem ABD ve Türkiye sayfalarında öne çıkarılarak, hem de global Beats 1 radyosunda tanıtılarak desteklendi.

2019’da online müzik okulu Soundfly’dan aldığı teklif üzerine SIRMA, vokal prodüksiyon tekniklerini anlatan, interaktif bir kurs yarattı. İçeriklerini New York’ta hazırladığı Modern Pop Vocal Production adlı dersi, halen hem amatör, hem de profesyonel müzisyenler tarafından ilgiyle inceleniyor.

SIRMA’nın müzisyenlere yönelik kaleme aldığı eğitici onlarca İngilizce makale, Roland ve Output gibi prestijli müzik teknoloji firmalarının sitelerinin yanı sıra, LANDR ve TuneCore gibi bağımsız müzik platformlarında da okunuyor.

Hayatını ABD ve Türkiye arasında mekik dokuyarak sürdürmeyi planlayan SIRMA, 2021’in Şubat ayından beri müzik çalışmalarının büyük bir kısmını, Facebook Music Initiative ile yaptığı iş birliği doğrultusunda yürütüyor.

ETİKETLER:
Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.